Zamknij
REKLAMA

Mity związane z szumami usznymi

08:09, 20.03.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Szumy uszne mogą być prawdziwym utrapieniem dla naszego komfortu życia. W najlepszym wypadku mogą być nieco denerwujące, a w najgorszej opcji, staną się czynnikiem iście zatruwający naszą codzienność, prowadząc do ogólnego rozdrażnienia czy nawet depresji! Istnieją sprawdzone sposoby na poradzenie sobie z tą dolegliwością, jednak mimo wszechobecnego dostępu do wiedzy na praktycznie każdy temat wciąż możemy się spotkać z pewnymi mitami krążącymi wokół tej dolegliwości. Jakie z nich powtarzają się najczęściej?

Do wszystkiego da się przyzwyczaić
Według nas najgorszym, co można powiedzieć osobie zmagającej się z szumami usznymi, są słowa „przyzwyczaisz się”. Ciężko o słowa o mniejszym natężeniu prawdy – te szumy to zaburzenie, które można skutecznie wykryć i potem wyleczyć! Wystarczy podjęcie odpowiednich kroków takich jak nie tylko odwiedzenie specjalisty, ale także stosowanie się do jego zaleceń. Otrzymamy w ten sposób szansę na powrót do życia niebędącego koszmarem.

To wszystko minie
Przyczyny powstawania i ewentualnego nasilenia szumów usznych są bardzo zróżnicowane. Jedne z nich są tymczasowe i mijają po pewnym czasie. Inne mogą mieć podłoże czysto zdrowotne i mogą okazać się jednym z poważniejszych czynników i objawów poważnych schorzeń, które wymagać będą poważnych kroków. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie udanie się do gabinetu specjalisty, który wyda diagnozę dotyczącą ewentualnej terapii. Więcej o szumach usznych oraz jak je leczyć, dowiesz się TUTAJ.

Szumy uszne prowadzą do głuchoty
Często możemy się spotkać z twierdzeniem mówiącym o tym, że szumy uszne bywają tak głośne, że prowadzą aż do całkowitej utraty słuchu. Nie jest to całkowicie prawdziwie. Tak, te szumy mogą być „towarzyszem” częściowego niedosłuchu. Wynika to z dość prostego mechanizmu. Nasz mózg, pozbawiony impulsów z zewnątrz, skupia się wyłącznie na dźwiękach wewnątrz i na nasze nieszczęście uwydatnia je. Właśnie dlatego stosuje się aparaty słuchowe, których działanie może zminimalizować nieprzyjemne dźwięki.

Podsumowanie
Szumy uszne potrafią być problemem uniemożliwiającym komfortowe funkcjonowanie na co dzień. Zwykle pojawiają się one znikąd i uprzykrzają nam wszystko, co robimy. Po lekturze dzisiejszego artykułu mamy nadzieję, że nie będziecie słuchać żadnych niepotwierdzonych mitów i opowieści. Zamiast tego zalecamy wam wizytę na badaniach słuchu, aby rozwiać wszystkie wątpliwości.

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone