Zamknij
REKLAMA

Słoneczne kursy językowe na Malcie

13:27, 12.03.2018 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Nauka języka pośród starożytnych świątyń i rajskich lagun. Czy można połączyć wakacje z efektywną nauką? Obozy językowe na Malcie organizowane przez dobrą szkołę to wspomnienia, przygoda i nauka. Co warto wiedzieć?

Malta – wyspa pełna atrakcji

Republika Malty to wyspiarskie państwo-miasto. Położona jest w Europie południowej na Morzu Śródziemnym, nieopodal Włoch. Wyspa główna to Valletta, gdzie mieszka większość ludności. Ze względu na swoją bogatą historię cały archipelag ma bardzo zróżnicowaną architekturę. Dzięki temu każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Na Malcie warto zobaczyć:
--Valletta – stolica wyspy. Znajduje się tam m.in. Pałac Wielkich Mistrzów, który jest dawną siedzibą joannitów i konkatedra św. Jana zbudowaną przez zakon rycerski. Jej wnętrze jest pełne barokowych zdobień, w kaplicy można podziwiać obraz Caravaggia „Ścięcie Świętego Jana Chrzciciela”. W mieście znajdują się jeszcze: Narodowe Muzeum Wojny, Narodowe Muzeum Archeologii, Muzeum Zabawek, ogrody Barrakaz widokiem na Grand Harbour i fort St. Angelo. Miasto jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 

- Mdina – dawna stolica Malty. Średniowieczne miasteczko pełne spokoju. Ze względu na bardzo małą ilość mieszkańców nazywane jest „cichym miastem”. Składa się z wąskich uliczek wyłączonych z ruchu kołowego.

- Mosta – miejscowość w środkowej części wyspy. Można tam podziwiać kościół NMP, w którym w 1942 roku wydarzył się cud: nie eksplodowała niemiecka bomba, która wpadła do kościoła w czasie mszy. Wpadając, nie zraniła nikogo. Replika bomby znajduje się w zakrystii.

- Tarxien – mała miejscowość z kompleksem megalitycznych budowli z okresu neolitu, wpisanym jest na światową listę dziedzictwa UNESCO.

- Popeye Village – mała wioska zbudowana na potrzebę filmu „Popeye”. Składa się z uroczych, drewnianych domków. Można ją zwiedzać i korzystać z przygotowanych dla rodzin atrakcji.

Malta pełna jest słonecznych plaż, np. przy: Golden Bay, Għajn Tuffieħa Bay, Paradise Bay. Na wyspie funkcjonuje dobrze rozwinięta infrastruktura do uprawiania sportów wodnych. Obozy językowe na Malcie to idealna okazja do poznania tego kraju.

Zagraniczny obóz językowy – czy warto?
Przebywając pośród ludzi, którzy na co dzień posługują się językiem obcym, uczestnik wyjazdu jest coraz bardziej osłuchany z językiem. Uczy się nowych zwrotów i zaczyna myśleć w języku obcym. Wymaga to skupienia i chęci uczenia się czegoś nowego. Program kursu to nie tylko nauka zagadnień zaleconych przez prowadzącego, ale także przyswajanie codziennych zwrotów.

Uczestnictwo w takim obozie to szybka nauka praktycznego języka. Dzięki temu znika problem bariery językowej. Codzienna rozmowa z osobami różnej narodowości uczy odwagi w posługiwaniu się językiem obcym. Dodatkowo, sprzyja to nawiązywaniu nowych kontaktów i poznawaniu innych kultur. Choć obozy językowe na Malcie nie są popularne, warto skorzystać z takiej oferty. To ciekawa forma połączenia wypoczynku z nauką.

Jak wybrać najlepszą opcję?
Najtańsza to nie znaczy najlepsza. Przy wyborze oferty wyjazdu na obozy językowe na Malcie trzeba dokładnie przeczytać umowę. Co więcej, warto sprawdzić, jaką opinią cieszy się firma organizująca wyjazd. Można to sprawdzić w internecie. Poproś o program zajęć na każdy dzień. Zobacz, czy jest interesujący. Zapytaj, jak będzie wyglądał czas wolny i czy jest przewidziane zwiedzanie. Gdy poznasz odpowiedzi na te wszystkie zagadnienia, wybierz tę ofertę, która spełnia Twoje wymagania. Więcej można przeczytać na tej stronie http://smiletrips.pl/obozy-kolonie-jezykowe-za-granica/obozy-kolonie-jezykowe-malta/ . Dzięki temu, wyjazd stanie się niesamowitą przygodą połączoną z owocną i szybką nauką.

 

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018