Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać odpowiednie słuchawki lotnicze?

11:02, 28.02.2018 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Słuchawki lotnicze należą do podstawowego wyposażenia każdego pilota, a także wszystkich tych osób, które dopiero zaczynają przygodę z wykonywaniem lotów śmigłowcami, helikopterami, a także samolotami sportowymi lub turystycznymi. Bez odpowiednio dobranych słuchawek pilot może odczuwać dyskomfort podczas prowadzenia statku powietrznego, co szczególnie odbić może się na przyjemności podróżowania osób mu towarzyszących – obsługi samolotu lub śmigłowca, a także pasażerów.

Oczywistym jest przy tym, że wybór odpowiedniego sprzętu zależy od indywidualnych preferencji poszczególnych osób. Przeprowadzane przez znane czasopisma branżowe testy pokazują bowiem, że o ile produkty kilku renomowanych na świecie producentów znacząco odbiegają jakością wykonania i właściwościami od konkurencyjnych marek, o tyle jednak wybór spośród nich konkretnego modelu w całości zależeć będzie już od upodobań danego pilota.

Przede wszystkim musi on wybrać pomiędzy jednym z dwóch typów słuchawek – słuchawkami aktywnymi lub pasywnymi. Pierwsze z nich, jak sama nazwa wskazuje, poza osłoną uszu w sposób aktywny pomagają wygłuszyć hałas poprzez generowanie własnych dźwięków o odwróconej fazie. Wykorzystują w tym celu energię elektryczną dostarczaną im z wchodzących w skład zestawu baterii. Słuchawki pasywne natomiast spełniają jedynie swoją podstawową funkcję polegającą na osłonie uszu przed hałasem oraz częściowym wyciszeniem. Co wydaje się oczywiste – słuchawki lotnicze aktywne pozostają o wiele droższy od słuchawek pasywnych. Związane jest to z wyceną zainstalowanego w nich systemu elektronicznego, który wpływa na ostateczną cenę nabycia produktu. Wybór pomiędzy jednym z opisanych typów słuchawek zależy jednak od pilota – on sam musi zadecydować, czy hałasy związane z lotem są na tyle duże, aby opłacało mu się poświęcić większą ilość środków pieniężnych na słuchawki aktywne.

Jak ocenić, które słuchawki najpełniej spełniać będą stawiane im oczekiwania? Najlepiej bezpośrednio podczas lotu. To właśnie wtedy w najlepszy sposób ocenić będzie można jakość słuchawek lotniczych oraz stwierdzić, czy odpowiadają naszym wymogom. Poza aspektami czysto technicznymi bardzo ważna jest bowiem także wygodna użytkowania. Warto sprawdzić, czy konkretny model słuchawek dobrze leży na naszej głowie, nie uwiera, ani też nie wywołuje dyskomfortu podczas wykonywania dłuższych lotów. Już w trakcie szkolenia lotniczego (szkolenia na pilota) wiele ośrodków umożliwia swoim kursantom loty w różnych słuchawkach po to, aby mogli dopasować sobie w przyszłości własne słuchawki do stawianych wymagań. Dzięki temu po ukończeniu szkolenia posiadają oni już wiedzę na temat własnych preferencji i z czystym sumieniem mogą zakupić własne słuchawki lotnicze. W każdym wypadku warto też skorzystać z porad innych osób – zwłaszcza doświadczonych pilotów oraz instruktorów, którzy – dysponując odpowiednim doświadczeniem zawodowym oraz wiedzą techniczną – pomogą wybrać jak najlepszy produkt w odpowiadającej nam cenie.

Zobacz więcej na www.helipoland.com

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018