Zamknij
REKLAMA

Praca dla opiekunek w Niemczech – czy warto się nią zainteresować?

13:49, 22.02.2018 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

W związku z rosnącą długością życia ludzi w Europie istnieje coraz większe zapotrzebowanie na zawód opiekuna osób starszych. Szczególnie dużo ofert dotyczy pracy opiekunki w Niemczech. Dla kogo są one przeznaczone i co warto wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się na wyjazd?

Kto może wykonywać zawód opiekuna osób starszych?
Przeglądając oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, można wywnioskować, że zawód ten wymaga głównie dobrej kondycji fizycznej i znajomości języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym. Warto jednak wspomnieć o pozostałych predyspozycjach, które powinny wyróżniać opiekunów osób starszych. Jednymi z najważniejszych są empatia i życzliwość, które umożliwiają  lepsze zrozumienie potrzeb podopiecznych. Przydatne jest również opanowanie i odporność na sytuacje stresowe, którą mogą, ale nie muszą pojawić się w trakcie pracy. Specyfika tego zawodu niejako automatycznie wymusza też cierpliwość, ponieważ w kontakcie z osobami starszymi część  czynności (jedzenie, ubieranie, kąpiel) przebiega znacznie wolniej. 

Istnieje wiele wyzwań, które niesie ze sobą ta praca. Osoba, która jest zdecydowana, by stawić im czoła, może jednak odczuć ogromną satysfakcję. Wdzięczność osób otoczonych troskliwą opieką i wyrozumiałością stanowi największą nagrodę za każdy wysiłek, jaki niesie ze sobą ta praca: opiekunka. Niemcy nierzadko są też osobami bardzo życzliwymi, dlatego często podczas pobytu w sąsiednim kraju nawiązują się także wartościowe relacje, wnoszące wiele zarówno w życie opiekuna, jak i podopiecznego.

Zakres obowiązków opiekuna osób starszych
Przed wyjazdem warto poznać dokładny zakres zadań, z jakimi wiąże się ta praca: opiekunka.  Niemcy, tak jak seniorzy w innych krajach, mogą mieć różne potrzeby. Należy pamiętać, że obowiązki zwykle nie ograniczają się do wykonywania czynności pielęgnacyjnych. Do jej zadań należy także przygotowanie i podawanie posiłków, czy dbanie o to, by podopieczny przyjął leki. Nierzadko rodzina osoby starszej prosi także o pomoc w utrzymaniu czystości domu, zrobienie zakupów, pamiętanie o rachunkach. W przypadku opieki nad osobami o lepszym stanie zdrowia, opiekun może być także zobowiązany do organizowania im wolnego czasu, w sposób dostosowany do ich potrzeb i możliwości.

 

Praca w Niemczech – dlaczego warto?
Niemcy to jeden z najczęściej wybieranych kierunków wyjazdów w celach zarobkowych. Z czego wynika coraz większe zainteresowanie pracą w tym kraju? Przede wszystkim jest to kwestia odległości – z miejscowości położonych w zachodniej Polsce do większości niemieckich miast można dojechać w maksymalnie kilkanaście godzin.  Niemiecka kultura nie różni się znacząco od polskiej, więc czas potrzebny na asymilację jest krótszy.

Kolejną zaletą jest możliwość kontaktu z żywym językiem i doskonalenie swojego zasobu słownictwa, co wymusza codzienna praca: opiekunka. Niemcy umożliwiają także zdobycie atrakcyjnego wynagrodzenia, co również jest bardzo ważne. Dodatkowo tamtejszy rynek jest otwarty na pracowników z  Polski. Co tydzień pojawiają się nowe oferty pracy dla opiekunek w Niemczech.

Przygotowanie do wyjazdu
Dla osób, które nie obawiają się wyjazdu za granicę i są gotowe na nowe wyzwania, dostępna jest dobrze płatna praca: opiekunka. Niemcy dają możliwość znalezienia nie tylko opłacalnego, ale też bardzo satysfakcjonującego zajęcia. Aby zaplanowany wyjazd przyniósł wszystkie spodziewane korzyści, warto upewnić się, że oferta pracy pochodzi ze sprawdzonego źródła. Agencje działające na rynku od wielu lat, jak np.  www.eurocare.com.pl/praca-opiekunka-niemcy gwarantują opiekunom umowę z ubezpieczeniem zdrowotnym i wszystkimi niezbędnymi składkami.

 

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

RenatkaRenatka

0 0

Próbując niczego się nie ryzykuje. Ja jak pierwszy raz wyjeżdżałam do Niemiec z Laxo care to obaw miałam tysiace. A co jak się nie zaklimatyzuje? A co jak się nie dogadam z podopiecznym? Ale powoli powoli wszytko się poukładałao do tego stopnia, ze jestem to kolejny rok.
12:46, 06.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018