Zamknij
REKLAMA

O co chodzi z astygmatyzmem?

09:01, 22.02.2018 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Jest to dość poważna dolegliwość, która wpływa na jakość widzenia zarówno z bliska, jak i oddali. Jednak szerzej opiszemy to zjawisko w poniższym artykule, gdzie wyjaśnimy, na czym polega dysfunkcja wzroku oraz jakimi sposobami można z nią walczyć. Całe szczęście dzisiejsze możliwości pozwalają na skutecznie zniwelowanie dyskomfortu, a nawet całkowite pozbycie się wady. Z pewnością wielu z naszych czytelników doskonale wie, z czym wiąże się astygmatyzm, aczkolwiek nie wszyscy zdają sobie sprawę z istnienia niektórych wariantów lub sposobów leczenia.

Prosta definicja
Generalnie astygmatyzm inaczej nazywany jest niezbornością, która przejawia się poprzez zniekształcenie symetrii rogówki oka. Wówczas pole widzenia staje się rozmazane ze względu na nierównomierne rozmieszczenie promieni świetlnych, które załamują się w nieprawidłowy sposób. Brak zogniskowania wiązki światła w jednym punkcie wiąże się niestety z nieostrym widzeniem, gdzie jednocześnie łączą się ze sobą dwie wady: krótkowzroczność i dalekowzroczność.

Osoby cierpiące na astygmatyzm muszą liczyć się z utrudnieniem podczas codziennego funkcjonowania, ponieważ nie wiąże się to jedynie z niedowidzeniem, ale również zakrzywieniem rzeczywistości, łzawieniem oczu, bólami głowy czy też nadmiernym zmęczeniem oczu. To tylko niektóre objawy związane z niezbornością oka, a może być ich o wiele więcej lub mogą pojawiać z różną intensywnością. Właśnie dlatego jeśli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości czy problemy z dostrzeganiem szczegółów, bez wahania zgłoś się do sprawdzonego okulisty bądź optometrysty na badania wzroku.

Sposoby na leczenie astygmatyzmu
Pierwszym znanym rozwiązaniem są oczywiście tradycyjne okulary, aczkolwiek nie mogą one być stosowane w każdym przypadku. Mają swoją rację wyłącznie w razie astygmatyzmu złożonego, kiedy światło załamywane jest przez soczewki cylindryczne okularowe o odpowiednich mocach. Wówczas noszenie okularów jest uzasadnione, a użytkownik może swobodnie funkcjonować. Jednak nie zawsze istnieje taka możliwość, aby móc zakupić parę okularów zgodnych z Twoją wadą wzroku.

Tak właśnie dzieje się, gdy ktoś cierpi na astygmatyzm niezłożony i wymaga zupełnie inne rozwiązania podczas korygowania symetrii rogówki. Wtedy najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie rocznych torycznych soczewek na MylenShop, a już tłumaczymy dlaczego. Po pierwsze szkła kontaktowe prawie we wszystkich przypadkach korygują astygmatyzm, a przy tym są bardzo wygodne w noszeniu. W przypadku niezborności oka trzeba wziąć pod uwagę różne rodzaje dolegliwości, które wymagają odmiennych sposobów niwelowania wady. Dodatkowo roczne zastosowanie umożliwia zapomnienie o pewnych mankamentach naszego widzenia, dzięki czemu można normalnie żyć, uprawiać sporty, jeździć samochodem i zajmować się mnóstwem innych rzeczy.

Ostatnim wariantem jest zabieg laserowy, gdzie konieczne jest przeprowadzenie operacji refrakcji rogówki, nacięcia relaksacyjnego rogówki lub przeprowadzenie chirurgii soczewki. Wszystkie te czynności muszą być wykonywane w odpowiednich placówkach, gdzie od wielu lat pracują fachowcy w tej dziedzinie. Istnieją oczywiście pewne kryteria przyjęcia pacjenta, a mianowicie chodzi o zatrzymanie wzrostu wady oraz ukończenie 20. roku życia. W sytuacji, gdy moc Twojej wady nadal rośnie i widzisz coraz gorzej, nie można niestety przeprowadzić takiej operacji do momentu ustabilizowania się niezborności. W ostateczności zatem sam zdecyduj, jaka metoda będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza.

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018