REKLAMA

Zadbaj właściwie o dział kadr i płac w swojej firmie

15:08, 20.12.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Kwestia spraw kadrowych i płacowych potrafi spędzać sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Wiąże się ona z niemałymi wydatkami i trudnościami. Oczywiście możliwe jest zajęcie się kadrami i płacą samodzielnie, jednakże jest to żmudne zajęcie, wymagające ciągłego monitorowania, a więc konieczne jest poświęcenie sporej części czasu przedsiębiorcy, który mógłby zostać spożytkowany na realizację innych obowiązków typu zarządzanie sprzedażą czy produkcją.

W związku z tym warto zdjąć część ciężaru ze swoich barków, decydując się na rozpoczęcie współpracy z profesjonalnym biurem rachunkowym. Na rynku nie brakuje firm oferujących usługi kadrowo-płacowe i z całą pewnością można liczyć obecnie na szeroki wachlarz wyboru, bezpieczeństwo, efektywność, elastyczność i wysoką jakość świadczonych usług. Dlaczego warto postawić na zewnętrzną firmę outsourcingową?

Biura rachunkowe Poznań – profesjonalne usługi kadrowo-płacowe dla przedsiębiorców

Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad sensem korzystania z usług kadrowo-płacowych oferowanych przez firmy zewnętrzne. Okazuje się, że takie rozwiązanie wiąże się z wieloma korzyściami dla prowadzonego przez nich biznesu. Z pewnością mogą liczyć na optymalizację czasu pracy kierowników liniowych, redukcję kosztów, migracje archiwum dokumentacji pracowniczej, przeniesienie odpowiedzialności na biuro rachunkowe oraz ogólną poprawę jakości obsługi. Dane mogą być przechowywane w wersji elektronicznej i papierowej, co zwiększa bezpieczeństwo przechowywania danych. Dzięki współpracy z biurem rachunkowym, przedsiębiorca nie odpowiada już za prawidłowość naliczania wynagrodzeń i gromadzenie dokumentacji pracowniczej, gdyż wszystko to zalicza się do obowiązków firmy zewnętrznej. Należy przy tym zaznaczyć, że gwarancja odpowiedzialności zawodowe jest potwierdzona polisą ubezpieczeniową.

W razie pojawienia się jakichkolwiek błędów to biuro rachunkowe ponosi odpowiedzialność, a przedsiębiorca może liczyć na otrzymanie należnego odszkodowania za poniesione straty. Pracownicy zaś otrzymują terminowo prawidłowo naliczone wynagrodzenie oraz gwarancję tego, że regulaminy pracownicze zostały sporządzone zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Ich przestrzeganie z kolei wpływa korzystnie na poczucie bezpieczeństwa w pracy. Znika także problem z ponoszeniem niepotrzebnych kosztów związanych ze szkoleniami z obszaru kadr i płac, zakupem licencji oprogramowania czy archiwizacją dokumentów. Biuro rachunkowe zajmuje się też precyzyjnym sporządzaniem list płac oraz rozliczaniem się z urzędami i zdawaniem raportów zarządczych.

Co kryje się konkretnie pod nazwą usług kadrowo-płacowych?
Biuro rachunkowe zajmuje się przede wszystkim zarządzaniem dokumentami, sprawami kadrowymi i naliczaniem wynagrodzeń. Zobowiązuje się m.in. do obsługiwania zgłoszeń pracowników do ZUS, opracowywania dokumentacji rozliczeniowej do ZUS, kontrolowania spójności posiadanej dokumentacji personalnej z naliczeniami płacowymi, przygotowywania wzorów umów, tworzenia regulaminów czy analizowania danych źródłowych do naliczania składek/zaliczek/zobowiązań. Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym, można liczyć na to, że założy i będzie kompleksowo prowadzić akta osobiste, dokonywać zmian w rejestracji ZUS, doradzać z zakresu prawa pracy/prawa podatkowego/ubezpieczeń, informować o zmianach w przepisach prawa pracy, kontrolować terminowość i kierować pracowników na badania, pomagać podczas inspekcji i kontroli urzędów, przechowywać w bezpiecznym i dobrze strzeżonym miejscy dokumentację firmową oraz dane kadrowe, przygotowywać i przesyłać sprawozdania/raporty, rejestrować i wyrejestrowywać z ZUS pracowników, sporządzać raporty u zestawienia kadrowe, tworzyć i aktualizować bazy danych, ustalać uprawnienia.

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018