REKLAMA

Kupujemy używaną maszynę budowlaną – na co zwracać uwagę?

13:38, 14.12.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Maszyny budowlane nie należą do tanich, ale często są niezbędne do wykonywania prac przez firmy budowlane. Skutecznym sposobem na ograniczenie kosztów może okazać się zakup maszyny używanej.

Maszyny budowlane mogą być proste i niewielkie gabarytowo, a mogą być również skomplikowanymi konstrukcjami, a nawet wielkimi, wielotonowymi pojazdami. Wszystkie je łączy w zasadzie jedno: bywają niezastąpione na placu budowy. Firma budowlana prędzej czy później będzie musiała uzupełnić swój park maszynowy, jeśli chce się rozwijać i przyjmować coraz większe zlecenia na prace budowlane. Wielu właścicieli takich firm pomyśli wtedy o maszynach używanych.

Czy zakup używanej maszyny budowlanej ma sens?
Ktoś powie, że zdobycie maszyny budowlanej w naszych czasach to żaden problem, ponieważ wystarczy wypożyczyć ją w wyspecjalizowanej w takich usługach firmie. To prawda. Pytanie tylko, czy wypożyczanie zawsze ma sens? Jeśli firma budowlana wykonuje jednorazowe zlecenie i tylko do niego potrzebuje określonej maszyny budowlanej, jej zakup jest zbędny. Wtedy rzeczywiście wystarczy pożyczyć maszynę. Jednak sytuacja wygląda inaczej, gdy daną maszynę budowlaną będziemy używali wielokrotnie, przy różnych zleceniach. W takim przypadku wypożyczenie będzie zbyt kosztowne i lepiej zdecydować się na zakup. Nowa maszyna to jednak bardzo duży wydatek, dlatego na początek warto zainwestować w używaną. Obecnie nie ma z tym już większego problemu. Wystarczy tak naprawdę wykorzystać internet. W sieci dostępne są już serwisy (np. Truck1), które specjalizują się w gromadzeniu ogłoszeń sprzedaży maszyn budowlanych z całej Europy.

Zakup używanej maszyny budowlanej z głową
Decydując się jednak na zakup maszyny budowlanej z drugiej ręki, trzeba być ostrożnym. Przede wszystkim należy sprawdzić dokładnie stan techniczny maszyny. Jeśli nie ma możliwości przetestowania jej u kupca, warto ustalić, że sprawdzamy ją u kompetentnego mechanika. W przypadku niektórych maszyn budowlanych ważny będzie także przebieg, który pokazuje stopień zużycia pojazdu. To jednak nie wszystko. Warto zwracać uwagę także na inne parametry, czystość układu paliwowego, stan gąsienic, podwozia, łańcuchów, rolek jezdnych itp. Gdy stan techniczny maszyny budowlanej nie wzbudza naszej wątpliwości, trzeba jeszcze sprawdzić wszystkie dokumenty i homologacje maszyny. Dopiero wtedy można podjąć ostateczną decyzję o zakupie.

Ogłoszenia sprzedaży używanych samochodów dostawczych z całej Europy można znaleźć na stronie https://www.truck1-pl.com/maszyny-budowlane.

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018