REKLAMA

Dodatki do drewnianego tarasu

14:00, 11.12.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Drewniany taras jest naprawdę eleganckim miejscem do wypoczynku. Z przyjemnością można usiąść na nim ze swoją ulubioną kawą lub interesującą książką. Jeżeli taras jest odpowiednio duży, to nie będzie najmniejszego problemu z tym, by korzystać z wygodnego kompletu wypoczynkowego. Jednak pamiętajmy, że meble ogrodowe to nie wszystko. Warto zastanowić się nad dopasowanymi dodatkami. Wtedy wypoczynek na pewno będzie zaliczał się do udanych.

Donice ogrodowe to podstawa
Wśród różnych dodatków, jakie mogą znaleźć się na tarasie, koniecznie należy wymienić taras. Chyba osoby, które bardzo lubią wypoczywać na świeżym powietrzu, nie wyobrażają sobie obecności zieleni oraz pięknych kwiatów. Jeżeli nie mamy zbyt dużej posesji, zatem w naszym ogrodzie mieści się głównie taras oraz kawałek ogrodu, to tym bardziej należy zadbać o ten zielony zakątek.

Wyjątkowy wachlarz donic ogrodowych znajdziemy między innymi w najpopularniejszym sklepie internetowym Ogrodolandia - https://ogrodolandia.pl/donice-ogrodowe. Jak szybko zauważymy, w asortymencie znajdują się również donice, które są dedykowane bezpośrednio na taras. Wyróżniają się one tym, że są raczej sporych rozmiarów. W ten sposób możemy posadzić w nim przeróżne rośliny, krzewy, a nawet ozdobne drzewka. Właśnie w takich dużych donicach bez problemu możemy stworzyć zielone kompozycję z różnych kwiatów lub aromatycznych ziół. Każdy już na pewno będzie miał pomysł na zaaranżowanie takiego miejsca.

Jeżeli taras jest ograniczony barierką, to ciekawą propozycją będzie również zagospodarowanie go donicami balkonowymi. Wyróżniają się one tym, że nie ma najmniejszego problemu z powieszeniem ich na barierce. Wykonuje się to przy pomocy specjalnych uchwytów. Na pewno w takich donicach przepięknie będą wyglądały różne balkonowe rośliny, takie jak maciejka, bratki, wrzosy, czy też niezwykle pospolite pelargonie.

Chcesz dopasować odpowiednie donice do drewnianego tarasu? Na pewno warto skupić się również na tym, z czego będą one wykonane. Z jednej strony mogą to być meble drewniane, czyli idealnie pasujące do wykończenia tarasu. Ale jeżeli chcemy wprowadzić nieco więcej nowoczesności, to warto pochylić się nad technorattanem, tworzywem sztucznym, czy nawet ceramiką. Ważne jest nie tylko tworzywo, z jakiego zostały wykonane, ale również ich kształt. Na pewno znajdziemy bez żadnego problemu donice designerskie, które dopasują się do każdego stylu, jaki tylko będziemy chcieli stworzyć w przestrzeni przeznaczonej do wypoczynku.

Już wiemy, że donice same w sobie mogą okazać się wyjątkową dekoracją, a jeszcze zwiększą one swoje walory estetyczne, jeżeli zostaną obsadzone pięknymi kwiatami. Jeżeli zainteresujemy się nieco bardziej tym tematem, to na pewno będzie nam łatwiej stworzyć przestrzeń, w której będziemy się czuć naprawdę dobrze. Wtedy przekonamy się o tym, że wcale nie trzeba szukać daleko miejsca przeznaczonego do wypoczynku. Wystarczy kawałek ogródka, w którym możemy stworzyć swój azyl, dokładnie taki, jaki sobie wymarzyliśmy. Tylko wcześniej dobrze jest dokładnie określić, jakie mamy potrzeby, by później móc je bez problemu spełniać.

Taras z drewna
Jeżeli jesteśmy dopiero na etapie planowania naszego tarasu, to na pewno nie zaczniemy jego aranżowania od wyboru donic. Oczywiście ten aspekt jest ważny i można sobie go wcześniej przemyśleć. Wtedy przynajmniej będziemy mieli pewność tego, że każdy szczegół zostanie dokładnie zaplanowany i dopięty na ostatni guzik.

Jednak nasza uwaga na tym etapie powinna być bardziej skupiona na wyborze odpowiednich desek. W końcu od ich koloru oraz gatunku drewna będzie zależeć charakter tarasu i cała stylizacja przestrzeni przeznaczonej do wypoczynku.

Wybór odpowiedniego drewna może być inspirowany popularną stroną - http://artcorestudio.pl/podlogi-drewniane/deski. W tym miejscu bez większego problemu znajdziemy ciekawe odcienie, a także szlachetne gatunki drewna. Wśród nich wymienia się między innymi jesion, dąb oraz orzech. Zatem w pierwszej kolejności mamy do czynienia z krajowym drewnem. Jeżeli jednak będzie nam zależeć na czymś naprawdę wyjątkowym, wtedy będziemy mogli sięgnąć po drewno egzotyczne.

Warto zastanowić się na pewno nad tym, czy interesują nas jaśniejsze, czy może ciemniejsze odcienie. Na pewno te drugie okażą się bardziej praktyczne. Jednak niekoniecznie musimy się ograniczać tylko tym, czy taras będzie łatwiejszy lub trudniejszy w utrzymaniu czystości. Chociaż na pewno dobrze jest spojrzeć na ten aspekt, jeżeli nie dysponujemy aż tak dużą ilością czasu, by regularnie dbać o perfekcyjny wygląd naszego tarasu. W końcu jest on po to, by na nim wypoczywać, a nie poświęcać mu każdą wolną chwilę tylko po to, by po prostu błyszczał.

Na pewno decydując się na drewniany taras, trzeba koniecznie pamiętać o zakupie odpowiednich desek. Wcześniej wymienione deski podłogowe są przeznaczone do pomieszczeń. Zatem nie są one odpowiednio przygotowane do tego, by móc je zamontować na zewnątrz. Deski do budowy tarasu powinny być wcześniej dokładnie zaimpregnowane. Tylko w ten sposób będziemy mieli całkowitą pewność tego, że taras będzie doskonale zabezpieczony przed działaniem wilgoci.

Planując drewniany taras mamy naprawdę bardzo szerokie pole do popisu. Jeżeli dysponujemy bardzo dużym ogrodem, to pod żadnym pozorem nie musimy się ograniczać do standardowej platformy zarysowanej w prostokącie lub kwadracie. Wtedy na pewno ciekawie będą prezentować się wszelkiego rodzaju kombinacje, a także połączenie drewnianych ścieżek wychodzących na ogród z samym tarasem.

Podążając tym zamysłem, bez problemu będziemy mogli stworzyć na przykład fantastyczny nowoczesny układ w swoim ogrodzie. Albo możemy pójść w kierunku orientalnej stylizacji. Wszystko na pewno będzie zależeć od naszej wyobraźni, a także tego, jaki końcowy efekt chcemy uzyskać.

Ostatnim krokiem w urządzaniu drewnianego tarasu będzie dopasowanie odpowiednich mebli ogrodowych. Tutaj także mamy bardzo szeroki zakres możliwości. Wśród ogrodowych mebli wymieniamy między innymi meble aluminiowe, drewniane czy też plastikowe. Jeżeli będzie zależeć nam na uzyskaniu nowoczesnych aranżacji, wtedy możemy z powodzeniem sięgnąć po meble wykonane z technorratanu. Jest to rzeczywiście współczesna alternatywa dla wcześniej popularnej wikliny. Zresztą można przekonać się o niebanalnych formach, zaglądając na wcześniej podaną stronę z wyposażeniem do ogrodu.

 

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

AnnaAnna

1 0

Drewno jednak ma swój urok :) :) :) 14:57, 11.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do AnnyDo Anny

0 0

Dokładnie, zgadzam się w stu procentach! 18:01, 12.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrzysiekKrzysiek

0 0

Przyciągnęło mnie tu zdjęcie główne i nie żałuję - bardzo ciekawy artykuł, może pomóc w urządzaniu nie tylko tarasu ale też innych części domu. 12:00, 14.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StolarzStolarz

1 0

Co pasuje do drewna? Kompletnie wszystko ale z jednym warunkiem. Że to nam się przede wszystkim podoba i nie trzeba się przejmować opinią innych ludzi. Każdy żyje jak chce 17:11, 17.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:):)

0 0

Czy można kupić osobno uchwyty do donic na barierki? Ile kosztują w przybliżeniu? 14:00, 18.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StanisławStanisław

0 0

Uchwyty są z tego co wiem, zawsze w zestawie 14:02, 21.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KlaraKlara

1 0

Tylko dziwię się dlaczego nie jest tu wymieniony beton? Albo cegła? Teraz przecież te połączenia są modne! 10:47, 27.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do KlaraDo Klara

0 0

Rzeczywiście, ma Pani racje. Oglądając programy remontowe, bardzo często widzę te połączenia. A co najlepsze to też mi się to bardzo podoba. 11:32, 29.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KlaraKlara

0 0

Ja zawsze mam racje! 21:32, 30.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BeatkaBeatka

0 0

Jaka to podłoga na ostatniej fotografii? 19:26, 02.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

SzczurekSzczurek

0 0

Beatka, drewniana :D 14:11, 03.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZobaczZobacz

0 0

na stronie artcorestudio możesz zobaczyć, bo właśnie w tym tekscie jest link, więc pewnie tam go znajdziesz 15:06, 05.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZofiaZofia

0 0

Na ostatnim zdjęciu to model: Nela One ? Coffee Black - mam takie same panele 16:14, 08.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BeatkaBeatka

0 0

Dzięki, faktycznie to ten sam model! 12:26, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZofiaZofia

0 0

Nie ma za co!! 11:30, 15.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PawełPaweł

0 0

Fantastyczne pomysły, nigdy nie patrzałem na urządzanie tarasu w taki sposób 12:52, 19.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018