REKLAMA

Coworking a pokoje konferencyjne

14:23, 08.12.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Wykonywanie obowiązków zawodowych często łączy się z uczestnictwem w różnego rodzaju spotkaniach lub szkoleniach. Ich samodzielne organizowanie może być jednak utrudnione, jeśli jesteś freelancerem albo pracujesz zdalnie i nie masz własnego biura. W takich sytuacjach pomocny może okazać się coworking. To rozwiązanie gwarantuje dostęp do sal konferencyjnych i sprzętu, który umożliwi wyświetlanie prezentacji dla większej liczby osób.

Coworking dla biznesu
Powierzchnie coworkingowe zapewniają miejsce do pracy osobom z różnych firm i branż, które nie chcą pracować w domu, a nie mają swojego biura, z którego mogłyby korzystać. To rozwiązanie gwarantuje też spokojną atmosferę sprzyjającą skupieniu, a nierzadko również możliwość korzystania z potrzebnych sprzętów, takich jak np. drukarka.

Coworking oferuje także swobodny dostęp do pokojów konferencyjnych, w których można m.in. prowadzić spotkania z klientami, organizować szkolenia lub inne wydarzenia. Co prawda salą trzeba dzielić się z innymi osobami korzystającymi z danej powierzchni, ale jeśli odpowiednio wcześniej zaplanujesz jej rezerwację, nie powinno to stanowić problemu.

Określ swoje wymagania
Coworking to dobre rozwiązanie, ale przeglądając propozycje powierzchni, najlepiej brać pod uwagę tylko te, w których wyraźnie zaznaczono, że oferują także pokoje konferencyjne, z których można korzystać. Na stronie https://www.spacing.pl/ możesz zobaczyć, jakie miejsca masz do wyboru i sprawdzić ich oferty.

Zanim zaczniesz się zastanawiać, którą powierzchnię coworkingową wybrać, zastanów się, jakie są Twoje wymagania dotyczące sali. Wtedy łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiednie biuro. Czy pokoje konferencyjne będą Ci potrzebne po to, byś mógł organizować szkolenia, a może musisz przede wszystkim zapewnić sobie miejsce na spotkania z klientami? W tym drugim wypadku wystarczy Ci niewielka sala, ale w warsztatach i szkoleniach uczestniczy zwykle więcej osób. Mając tak określone potrzeby, możesz zacząć szukać biura z pokojem.
 

 

Na co zwracać uwagę, wybierając pokoje konferencyjne?

Na początek sprawdź jak duży metraż ma sala, która Cię interesuje − możesz się też upewnić się, ile osób zmieści wybrane pomieszczenie. Pamiętaj również, że z sali będziesz korzystać w różnych porach roku i dnia. Z tego powodu ważne jest, by pokój był klimatyzowany i odpowiednio oświetlony.

W pomieszczeniach konferencyjnych często wyświetlane są różne prezentacje. Dlatego pokoje konferencyjne muszą być wyposażone w ekrany i projektory multimedialne – im nowocześniejsze, tym lepiej. Powinieneś też sprawdzić, czy jest możliwość całkowitego zaciemnienia pokoju. Jeżeli na oknach nie ma rolet ani żaluzji, jakość obrazu w słoneczne dni może nie być zadowalająca. W przypadku większych sal, warto też zasięgnąć informacji, czy podczas szkoleń można korzystać z systemów nagłośnienia.

Niektóre oferty powierzchni coworkingowych proponują również pokoje konferencyjne z dostępem do tarasu. To dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli masz w planach długie spotkania. Podczas przerw uczestnicy będą mogli wychodzić na taras, by porozmawiać lub napić się kawy. Dzięki temu czas spędzony na organizowanym przez Ciebie spotkaniu będzie jeszcze przyjemniejszy.

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018