Zamknij
REKLAMA

Wtorki z JPK_VAT również w grudniu

08:28, 06.12.2017 | Materiał partnera
Skomentuj

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie przedsiębiorców „Wtorkami z JPK_VAT” akcja będzie kontynuowana i potrwa do końca roku. W każdy wtorek w Urzędzie Skarbowym w Gostyniu będzie można uzyskać pomoc i porady z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Akcja skierowana jest w szczególności do mikroprzedsiębiorców składających deklaracje VAT – to oni bowiem od 2018 roku dołączą do grona podmiotów objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT. - W każdy wtorek grudnia o godz. 13:00 w urzędach skarbowych województwa wielkopolskiego będą prowadzone specjalne szkolenia, podczas których będzie można dowiedzieć się, czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu - mówi Arkadiusz Maćkowiak, naczelnik Urzędu Skarbowego w Gostyniu.

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Informacje do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Od 1 stycznia 2018 r. około 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłają ją fiskusowi jako JPK_VAT. - Ci, którzy zdecydują się na przesyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego jeszcze w tym roku (za październik, listopad, grudzień 2017), będą mogli liczyć na szybszy zwrot VAT (czas oczekiwania zostanie im skrócony z 60 do 25 dni) - dodaje naczelnik Maćkowiak.

(Materiał partnera)

Komentarze (1)

podatnikpodatnik

0 0

Mam pytanie do Pana Naczelnika. Czy pracownicy Urzędu Skarbowego mogą prowadzić działalność gospodarczą bez zarejestrowanej firmy? I bez odprowadzania podatków z w/w działalności? Chodzi o usługi księgowe w firmach podległych US. 19:59, 07.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone