Zamknij
REKLAMA

Zapraszamy do Domu Zdrowia i Spokoju w Szelejewie

09:17, 04.12.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Jeśli jesteś osobą samotną w podeszłym wieku i pragniesz spędzić jesień życia w spokojnej, domowej atmosferze pod opieką profesjonalnej kadry medycznej i opiekuńczej – odwiedź Dom Zdrowia i Spokoju w Szelejewie. Placówka oferuje także zabiegi lecznicze i fizjoterapeutyczne oraz turnusy rehabilitacyjne.

Dom Seniora
Dom Seniora, przeznaczony dla 47 mieszkańców, jest w całości przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i pozbawiony barier architektonicznych. Znajdą tu całodobową opiekę zarówno osoby starsze, jak i przewlekle chore oraz niepełnosprawne. Pensjonariusze mają zapewnione kompleksowe wsparcie lekarzy i pielęgniarek, a także zabiegi lecznicze i fizjoterapeutyczne. Mieszkają w komfortowych 1-, 2- lub 3-osobowych pokojach z łazienkami. We wszystkich pokojach zainstalowane są uchwyty inwalidzkie oraz urządzenia przywoławcze. W budynku znajdują się dwie windy, w tym jedna dla mieszkańców Domu Seniora. Do dyspozycji pensjonariuszy są również biblioteka, jadalnia (wyżywienie dostosowane jest do indywidualnych potrzeb mieszkańca) oraz przestronna świetlica z wyjściem na duży taras wypoczynkowy. W najbliższym sąsiedztwie znajdują się ogród, park, pałac oraz zabytkowy kościółek.
Pensjonariusze mają również możliwość uczestniczenia w turnusach rehabilitacyjnych, w trakcie których korzystają z szeregu zabiegów leczniczych i fizjoterapeutycznych.

Dofinansowanie pobytu
Pobyt w całodobowym domu opieki jest komercyjny. Dyrekcja ośrodka zawiera umowę cywilno-prawną z pacjentem lub jego opiekunem prawnym, która określa warunki pobytu, zakres świadczonych usług medycznych, w tym wykonywanych zabiegów leczniczych i usług opiekuńczych dla osób starszych oraz wszelkie koszty. Jeżeli emerytura seniora jest zbyt niska, a jemu samemu potrzebna jest pomoc, istnieje możliwość dofinansowania do pełnej odpłatności za pobyt ze środków gminnych lub miejskich ośrodków pomocy społecznej.
Jeżeli senior posiada własne mieszkanie, może je po prostu wynająć, a pieniądze, które pozyska, dołożyć do swojej emerytury.

Jednym z nowszych sposobów pozyskania środków może być hipoteka odwrócona. Pozwala ona w bezpieczny i łatwy sposób uzyskać pieniądze, które zainwestowało się w swoją nieruchomość. Wysokość odwróconego kredytu hipotecznego zależna jest przede wszystkich od wartości mieszkania. Pieniądze uzyskane dzięki „hipotece odwróconej” pozwolą uniezależnić się od rodziny.

Jest to sposób uzyskania funduszów skierowany zarówno do osób samotnych, jak i małżonków. Taką umowę mogą podpisać również osoby, które są współwłaścicielami nieruchomości czy w ramach małżeńskiej wspólnoty majątkowej.

Dla osób po leczeniu szpitalnym
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przeznaczony jest dla 27 pensjonariuszy. Oferta obejmuje całodobową opiekę osób przewlekle chorych, które zakończyły leczenie szpitalne, jednak ze względu na stan zdrowia i brak możliwości samodzielnego funkcjonowania wymagają stałego nadzoru lekarskiego, profesjonalnej rehabilitacji i pielęgnacji. Mieszkańcami Zakładu są także osoby żywione dojelitowo.

Pensjonariusze pozostają pod stałą opieką lekarską i pielęgniarską, korzystają z zabiegów usprawniających i fizykoterapii. Mają również zapewnione niezbędne badania diagnostyczne i specjalistyczne konsultacje oraz terapię i psychoterapię.

Rehabilitacja i fizjoterapia
Turnusy rehabilitacyjne: komercyjny oraz finansowany przez PFRON to kolejna oferta Domu Zdrowia i Spokoju w Szelejewie. Przez 7 lub 14 dni możemy skorzystać z indywidualnie dobranych zabiegów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych (m.in. laseroterapia, kinezyterapia, elektroterapia, krioterapia), terapii zajęciowej oraz opieki lekarskiej i logopedycznej. Osoby z afazją poudarową mają zapewnione wsparcie logopedy. W ofercie turnusów znajdują się też specjalne programy leczniczo-rehabilitacyjne dla osób będących po udarze mózgu oraz dla osób po zabiegu wszczepienia endoprotezy. Pacjenci zakwaterowani są w obiekcie hotelowym, w pełni dostosowanym architektonicznie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ostatnim czasie z oferty Domu Zdrowia i Spokoju w Szelejewie skorzystało 22 studentów Uniwersytetu III Wieku z Gostynia i okolicy w ramach projektu "Zdrowa i bezpieczna rehabilitacja w Domu Zdrowia i Spokoju Szelejewo", dofinansowanego przez gminę Gostyń. Co myślą o tym sami studenci? - Nowoczesna rehabilitacja dla seniorów wymaga podejścia indywidualnego i równocześnie kompleksowego. Dlatego po dokonaniu analizy aktualnego stanu zdrowotnego słuchaczy GUTW i zapotrzebowania na jego poprawę, a także z powodu na długie oczekiwanie na wyznaczone terminy zabiegów rehabilitacyjnych w różnych ośrodkach Zarząd GUTW w porozumieniu z Zarządem Spółki DZiS w Szelejewie postanowił zgodnie z własnymi celami statutowymi i polityką senioralną GRS w Gostyniu wystąpić do gminy Gostyń o dofinansowanie na wprowadzenie programu aktywizacji, podniesienie zdolności zdrowotnej i utrzymanie sprawności fizycznej dostosowanej do indywidualnych potrzeb osób zainteresowanych. Zadaniem objęta została grupa 22 słuchaczy GUTW w wieku 55+. Dzięki temu wyspecjalizowana kadra rehabilitantów DZiS w Szelejewie skutecznie wykorzystywała sprzęt i odpowiednie metody rehabilitacji według oddzielnie ustalonego planu, na który złożyło się 580 różnego rodzaju zabiegów - mówi Jolanta Gardyś, wiceprezes GUTW.

A jakie efekty przyniósł pobyt rehabilitacyjny słuchaczy Gostyńskiego Uniwersytetu III Wieku w Domu Zdrowia i Spokoju w Szelejewie? - Po zakończeniu programu, w okresie 8 tygodni nastąpiło podniesienie sprawności zdrowotnej i fizycznej w grupie 22 osób - członków GUTW, zaktywizowanie grupy seniorów, zmiana postawy pasywnej na aktywną oraz podniesienie poziomu motywacji do dbałości o własną sprawność umysłową i fizyczną - dodaje Jolanta Gardyś, wiceprezes GUTW.

Potrzebujesz więcej informacji dotyczących funkcjonowania Domu Zdrowia i Spokoju w Szelejewie?
Dzwoń! Tel. 65 572 15 38; 502 549 114, e-mail: info@dzis.eu
Dom Zdrowia i Spokoju, Szelejewo Drugie 10 A, 63-820 Piaski

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

HGRHGR

1 1

WSZYSTKO ŁADNIE PIEKNIE ALE ZA ILE !!!!! 12:58, 04.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone