Zamknij
REKLAMA

W czym może pomóc stomatologia estetyczna?

11:38, 27.11.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Wiadomo, że wygląd zewnętrzny odgrywa w życiu bardzo ważną rolę. Jedną z jego najważniejszych części jest promienny, zdrowy i śnieżnobiały uśmiech. Warto zrobić wszystko, by zawsze był on właśnie taki.

Ładne i zdrowe zęby
Czasami ludzie nie do końca zdają sobie sprawę, jak ważny jest piękny uśmiech. Dzięki niemu wysyła się bowiem innym osobom niewerbalne sygnały, że jest się człowiekiem szczęśliwym i pogodnym. Uśmiech pełen zdrowych zębów pomaga nawiązywać kontakty i pokazuje, że ma się ochotę na podejmowanie nowych wyzwań, co niejednokrotnie przełamuje międzyludzkie bariery. Osoby uśmiechające się do innych wzbudzają zaufanie, co pomaga na przykład w zdobyciu pracy. Do tego biel zębów sprawia, że człowiek jest automatycznie bardziej pewny siebie i skłonny nawiązywać nowe znajomości. Łatwiejsze jest też uśmiechanie się do zdjęć i nawiązywanie rozmów z innymi. Natomiast kiedy zęby są brzydkie, przebarwione, a uśmiech charakteryzuje się ubytkami, ludzie zaczynają się wstydzić, zasłaniać usta ręką. Takie osoby wydają się smutne, gdyż mało się uśmiechają i niechętnie nawiązują kontakty. Utrudnia to funkcjonowanie w naprawdę wielu sytuacjach życiowych. Ponadto braki w uzębieniu stanowią dyskomfort w czasie jedzenia, a co gorsza - negatywnie wpływają na stan zdrowia. Niewypełniona przestrzeń po zębie z czasem może bowiem doprowadzić do miejscowego zaniku kości szczęk. Należy robić więc wszystko, aby utrzymywać swoje zęby w jak najlepszym stanie. Czasami jednak uwarunkowania genetyczne lub problemy zdrowotne zwyczajnie na to nie pozwalają i jest to czas na skorzystanie z pomocy specjalistów.

Stomatologia estetyczna
Kiedy zęby nie są białe albo posiada się ubytki, można zwrócić się w stronę metod dentystycznych, które pomogą w przywróceniu pięknego uśmiechu. Jednak, biorąc pod uwagę, jaki jest on ważny, najlepiej jest skorzystać z usług dużych i znanych klinik stomatologicznych. Dzięki temu ma się bowiem całkowitą pewność, że wybrany zabieg zostanie przeprowadzony profesjonalnie i w 100% skutecznie. Małe gabinety dentystyczne nie zawsze posiadają odpowiedni sprzęt albo też nie są zatrudnieni tam specjaliści w danej usłudze stomatologii estetycznej. Jeśli chodzi o zęby, nie można zdawać się na dzieło przypadku. W klinice zdecydować można się na przykład na wybielanie zębów. Obecnie robi się to lampą albo metodą nakładkową. Efekt białych zębów można uzyskać już w czasie jednej godziny. Aby został on utrzymany, bardzo często pacjentom zaleca się używanie specjalnego preparatu i nakładek wybielających również w domu.

Implanty dentystyczne
Kiedy w jamie ustnej pojawią się ubytki zębowe, problem ten można wyeliminować przy pomocy protetyki. Najlepszym do tego sposobem są implanty zębowe. Są to sztuczne korzenie wykonane z tytanu, które umieszcza się w kości szczęki czy żuchwy. Później na implancie osadza się sztuczny ząb, to znaczy koronę lub most czy też protezę „overdenture”. Co ważne, tytan nie powoduje w dziąśle żadnych stanów zapalnych. Jest biozgodny. Implanty najczęściej wszczepia się w znieczuleniu miejscowym, co oznacza, że w czasie procedury nie odczuwa się żadnego bólu. Jedynym uczuciem może być lekki dyskomfort (który wiąże się z wierceniem w kości). Jest to obecnie najpopularniejsza metoda wybierana w stomatologii estetycznej, ponieważ zapewnia pełen komfort. Po pierwsze, implanty nie utrudniają w żaden sposób wymowy. A po drugie, nie wymagają jakiejś szczególnej pielęgnacji, gdyż dba się o nie tak, jak o pozostałe zęby. Dlatego też są one najlepszą metodą, gdy przez długie lata chce się mieć piękny i zdrowy uśmiech.

Konsultacja: CANDEO

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone