Zamknij

Uzyskaj zwrot podatku za pracę w Niemczech

11:36, 22.11.2017 Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Z roku na rok coraz więcej Polaków postanawia wyjechać z kraju i poszukać możliwości zarobkowych w innych państwach Europy. Sam taki wyjazd, znalezienie zakwaterowania i często codziennie dojazdy do pracy generują wysokie koszty. Mamy jednak dla Ciebie dobrą wiadomość! Jeśli należysz do osób, które zdecydowały się na wyjazd za zachodnią granicę Polski i podjęcie legalnej pracy na terenie Niemiec, to z pewnością pozytywnie zaskoczy Cię fakt, że istnieje możliwość zwrotu nadpłaconych przez Ciebie składek. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, na jakich zasadach przebiega zwrot podatku za pracę w Niemczech i czy należy się on również Tobie.

Zwrot podatku za pracę w Niemczech - wszystko, co powinieneś wiedzieć
W niemieckim systemie podatkowym wyróżnia się dwa następujące rodzaje rozliczeń:

- dla ograniczonego obowiązku podatkowego, czyli takie rozliczenie, które dotyczy pracowników zatrudnionych na terenie naszych zachodnich sąsiadów przez okres krótszy niż 183 dni, czyli około 6 miesięcy. Co więcej, aby móc skorzystać z tego typu rozliczenia podatkowego, konieczne jest uzyskanie na terenie Niemiec dochodów stanowiących mniej niż 90% łącznej sumy rocznych przychodów. Suma ta obejmuje zarówno dochody w Polsce, jak i w innych krajach,
- dla nieograniczonego obowiązku podatkowego, czyli rozliczenie dedykowane osobom, które przepracowały na terenie Niemiec więcej niż 183 dni. To właśnie w tym przypadku masz możliwość ubiegania się o przyznanie ulg za pokrycie kosztów zakwaterowania, utrzymania czy dojazdów do pracy. Pamiętaj jednak, że koniecznie jest posiadanie stosownych dowodów za poniesione koszty, np. faktur, rachunków czy paragonów.

Jeśli sądzisz, że zwrot podatku za pracę w Niemczech jest możliwy tylko za bieżący okres rozliczeniowy, to mamy dobrą wiadomość - istnieje możliwość jego zwrotu nawet do czterech lat wstecz. W związku z tym pracownicy, którzy podjęli się legalnego i udokumentowanego zatrudnienia na terenie naszych zachodnich sąsiadów w roku 2013, mają czas do grudnia 2017 r., aby złożyć odpowiedni wniosek. Warto również wspomnieć, że formularze można składać przez cały trwający rok podatkowy, jednak szybsze rozpoczęcie tej procedury zagwarantuje szybsze otrzymanie przez Ciebie należnych pieniędzy. Zwrot podatku za pracę w Niemczech trwa około kilka miesięcy, jednak decydującym czynnikiem, który ma wpływ na sprawność całego procesu, jest poprawne przygotowanie dokumentacji i wypełnienie właściwych formularzy. W tej kwestii warto zaufać profesjonalistom.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów?
Głównym powodem, dla którego warto skorzystać z pomocy specjalistów, jest fakt, że poprawnie wypełniona niemiecka deklaracja podatkowa nie tylko gwarantuje zwrot podatku za pracę w Niemczech, ale dodatkowo znacząco przyspiesza sam proces. Do złożenia dokumentacji konieczna jest znajomość nie tylko przysługujących Ci ulg, ale również właściwych formularzy, które należy do niej dołączyć. Co więcej, zdarzają się przypadki, w których niepoprawnie wypełniony wniosek nie tylko przekreślił szanse pracownika na uzyskanie zwrotu podatku, ale także skutkował nałożeniem na niego kary przez niemiecki odpowiednik Urzędu Skarbowego.

Odzyskaj zwrot podatku za pracę w Niemczech z EU Service
EU Service to firma pomagająca Polakom uzyskać zwrot podatku za pracę w Niemczech, Belgii, Holandii i innych krajach Europy. Od 2003r. jej pracownicy pomogli już setkom rodaków, a Ty możesz być następny. Wystarczy, że wypełnisz specjalnie przygotowany formularz, który znajdziesz na stronie internetowej firmy, aby 48h później skontaktował się z Tobą jeden z członków profesjonalnego zespołu. W trakcie rozmowy zostaniesz poinformowany o prawdopodobnej kwocie, która może zostać Ci zwrócona. Jest to także doskonała okazja, abyś mógł uzyskać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, firma współpracuje z niemieckimi doradcami podatkowymi, zwanymi Steuerberater.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%