Zamknij
REKLAMA

Terminy składania deklaracji w 2018

15:54, 21.11.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

W wirze pracy można zapomnieć, że za miesiąc już święta, a co dla przedsiębiorców ważniejsze wielkimi krokami zbliża się koniec roku kalendarzowego. Większość firm zamykać będzie w tym czasie rok podatkowy. O ile działy księgowe i finansowe już zaczynają mocniejszą pracę, przeciętny podatnik może nie zdawać sobie sprawy, że 2018 roku już tuż tuż. Już teraz warto więc przypomnieć jakie są najważniejsze terminy na złożenia odpowiednich deklaracji do organów podatkowych, w tym pit przez internet.

31 stycznia 2018 roku – termin dla: PIT - 28

To termin, o którym powinni pamiętać przede wszystkim podatnicy korzystający z deklaracji PIT-28. wykorzystywany jako rozliczenie ryczałtu ewidencjonowanego pozarolniczej działalności gospodarcze, ale przede wszystkim dla wszystkich którzy uzyskiwali przychody opodatkowane w formie zryczałtowanego podatku od umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, rozliczanych poza działalnością gospodarczą. O 31 stycznia 2018 powinni więc pamiętać np. właściciele wynajmowanych mieszkań.

28 lutego 2018 roku - termin dla: PIT - 11

Koniec lutego to czas ważny zarówno dla pracodawców jak i dla podatników. Do 28 lutego 2018 roku płatnicy są bowiem zobligowani do przekazania informacji podatnikom o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy. Jeżeli jesteśmy pracownikami również warto pamiętać, że to jest czas w którym bez względu na formę (tradycyjną czy elektroniczną) pracodawca powinien przekazać nam PIT-11, aby umożliwić późniejsze wypełnienie indywidualnej e-deklaracji.

2 kwietnia 2018 roku - termin dla: CIT - 8

W przypadku podatników, których rok podatkowych pokrywa się z rokiem kalendarzowym podstawy termin złożenia deklaracji CIT-8 to koniec 3 miesiąca po zakończeniu roku kalendarzowego. Jednak w 2018 roku 31 marca wypada w sobotę, więc deklarację należy złożyć w pierwszy najbliższy dzień roboczy. W 2018 roku wypada to w poniedziałek 2 kwietnia. Warto pamiętać, iż w przypadku inaczej ustalonego i zgłoszonego roku podatkowego dla przedsiębiorstwa należy odpowiednio dopasować się z terminem złożenia dokumentów.

30 kwietnia 2018 roku - termin dla: PIT – 36, PIT- 37, PIT – 38, PIT - 39

Najpopularniejsze deklaracje PIT (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39) za 2017 roku z zasady podatnicy składają do końca kwietnia każdego roku. W 2018 roku termin ten przypada 30 kwietnia w poniedziałek, warto więc pamiętać, że podstawowy termin to 30 kwietnia, a nie jak w zeszłym roku 2 maja (ze względu na to, że 30 kwietnia przypadał w niedzielę). Ponieważ termin może wydawać się krótszy, a wcześniej czeka nas weekend w tym roku warto zastanowić się nad skorzystaniem z opcji e-deklaracji.

Bez względu na formę (tradycyjną – papierową czy elektroniczną), warto pamiętać, że terminy do złożenia formularzy i zeznań zostały określone datą najpóźniejszego momentu kiedy można je złożyć do urzędu. Jednak w przypadku jeżeli podatnik posiada komplet informacji oraz dokumentów potrzebnych do wypełnienia zeznania nie jest błędem jego wcześniejsze wypełnienie czy przesłanie do urzędu podatkowego. W każdym wypadku warto więc zostawić sobie zapas czasu na nieprzewidziane okoliczności i nie czekać do ostatniej chwili ze złożeniem deklaracji, nawet jeżeli są to pit przez internet.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone