REKLAMA

Listwy do zabudowy karnisza – sprytny sposób na nieestetyczny detal

13:40, 10.11.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

W czasach, gdy kolejne osiedla powstają niezwykle blisko siebie, a mieszkańcy sąsiadujących ze sobą bloków mogą niemalże zaglądać sobie w okna, zakrycie ich zasłonami może się okazać najlepszym sposobem zachowania prywatności. Chęć posiadania zasłon wiąże się jednak z koniecznością zamontowania karniszy lub szyn. Co zrobić w sytuacji, gdy nie chcemy, by akurat ten element wykończenia wnętrza naszego wymarzonego domu lub mieszkania wysuwał się na pierwszy plan? Producenci sztukaterii wewnętrznej przygotowali dla nas kilka pomysłowych rozwiązań.

Istota listew karniszowych
Chociaż do niedawna panowało przekonanie, że karnisz lub szynę należy zamaskować osłoną z płyty gipsowo-kartonowej, a następnie przykleić do niej listwę przysufitową, rozpowszechnienie się sklepów ze sztukaterią wewnętrzną otworzyło przed nami szereg innych rozwiązań. Najrozsądniejszym z nich są listwy karniszowe, czyli po prostu klasyczne listwy przysufitowe zmodyfikowane tak, by można było dzięki nim ukryć karnisz lub szynę sufitową. Mocujemy je wyłącznie do sufitu, a nie również do ściany, aby umożliwić sobie swobodne  zawieszenie zasłony. Podobnie jak w przypadku listew przysufitowych, tak i listwy karniszowe nabyć możemy utrzymane w dowolnej stylistyce. W ofercie większości producentów znajdziemy zarówno minimalistyczne, proste i gładkie egzemplarze, klasycznie zakrzywione, jak i pełne drobnych, bogatych zdobień.

Ogromną zaletą maskujących karnisze listew jest fakt, iż można je pomalować na dowolny kolor. Dzięki temu nie musimy przeznaczać większej ilości czasu na ich wybór – wystarczy nadać im barwę ściany, sufitu lub podłogi. Ciekawym rozwiązaniem będzie przemalowanie listew karniszowych pod kolor listew przypodłogowych – taki duet stanowić może doskonałe urozmaicenie każdego pokoju.

Listwy karniszowe a oświetlenie przysufitowe LED
Bez trudu możemy także znaleźć listwy karniszowe wyprofilowane tak, by można w nich było zamontować taśmy oświetleniowe LED. W ten sposób nie tylko zamaskujemy nieatrakcyjny karnisz, lecz również uzyskamy dodatkowy, niezwykły efekt w postaci nieprzeciętnej instalacji oświetleniowej. Klimat, jaki możemy w ten sposób otrzymać, wywiera niezatarte wrażenie na każdej odwiedzającej nas osobie. Oświetlenie podsufitowe LED konsekwentnie zjednuje sobie coraz większe grono zwolenników. Dzieje się tak z uwagi na jego energooszczędność oraz nieprzeciętnie długi czas działania – raz zamontowane taśmy z diodami LED mogą świecić nawet do kilku lat, dzięki czemu nie musimy się obawiać ich kłopotliwej wymiany.

Listwy przysufitowe i karniszowe – jak stworzyć duet idealny?
Jak podpowiadają specjaliści ze sklepu www.dekorplanet.pl, najlepiej zdecydować się na listwy maskujące karnisze, do których można dobrać dopasowane listwy przysufitowe. W uniwersalnych sklepach ze sztukaterią wewnętrzną znajdziemy pasujące do nich również inne detale wykończenia wnętrz, chociażby listwy przypodłogowe. Warto rozważyć taki kompleksowy zakup, gdyż dzięki niemu zachowamy pełną spójność naszych czterech ścian.

Listwy przysufitowe uchodzą za wyjątkowo wdzięczne w montażu, przez co wiele osób decyduje się zrobić to osobiście. Nie inaczej jest w przypadku listew karniszowych – ich umocowanie jest równie proste. W tym celu wystarczy posłużyć się zwykłym klejem do sztukaterii wewnętrznej. Takie spoiwo wielu producentów automatycznie dołącza do sprzedawanych przez siebie listew. O popularności tego rozwiązania decyduje również fakt, iż polistyren, z którego wykonane zostały najpopularniejsze modele listew karniszowych, jest materiałem wyjątkowo lekkim, a zarazem wytrzymałym. Możemy go więc czyścić bez obawy, iż ulegnie zniszczeniu.

Bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się na tradycyjny karnisz z drążkiem, czy też na zwykłą szynę, listwy przysufitowe do maskowania karniszy perfekcyjnie zasłonią ten niezbyt atrakcyjny element wykończenia. Osłony ze sztukaterii są o tyle praktycznym rozwiązaniem, że na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe listwy przysufitowe. Odciągając wzrok nasz oraz naszych gości od tego nieestetycznego detalu, skierujemy całą uwagę na zasłonę – a nad jej wyborem jesteśmy gotowi spędzić długie godziny.
Listwy maskujące karnisze zaliczają się do tych elementów sztukaterii wewnętrznej, dzięki którym możemy niskim kosztem odświeżyć wnętrze naszych domów lub mieszkań. Nawet montaż listew jest niezwykle prosty i szybki, dzięki czemu takiej zmiany aranżacji możemy dokonać samodzielnie, w krótkim czasie. Jeśli zatem zdecydowaliśmy się ocieplić wnętrze naszego lokum zasłonami, decyzja o nabyciu listew karniszowych powinna być dla nas oczywista.

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017