Zamknij
REKLAMA

Czy warto poddać się zabiegowi medycyny estetycznej?

08:19, 03.11.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Medycyna estetyczna sięga czasów starożytnych, kiedy to coraz bardziej zaczęto przywiązywać uwagę do swojego wyglądu zewnętrznego, stosując różnego rodzaju (często prymitywne) narzędzia i dążyć do jego poprawy czy polepszenia. Przykładowo wierzenia starożytnych Egipcjan sprawiały, że przeprowadzano zabiegi medycyny estetycznej zarówno za życia, jak i po śmierci człowieka i choć nie miały za wiele wspólnego z obecnie stosowanymi metodami, to już wtedy szło dopatrywać się ich początków.

W dzisiejszych czasach zabiegi medycyny estetycznej są coraz to bardziej popularne zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Zainteresowanie usługami w tym zakresie nie słabnie, a wręcz bezustannie wzrasta, zyskując coraz to szersze grono wielbicieli nie tylko wśród kobiet, ale też wśród mężczyzn. Poprawianie swojej urody przy pomocy chirurga stało się dla niektórych osób wręcz rutyną, czymś tak zwyczajnym jak pójście do fryzjera czy manikiurzystki. Zakres usług prezentuje się tu równie szeroko, a dotyczyć mogą one różnych części naszego ciała. Tak też na przykład na twarz stosuje się swoiste i różnorakie sposoby nawadniania skóry, likwidację zmarszczek, usuwanie przebarwień, powiększanie/modelowanie ust, peelingi, mikrodermabrazję, na włosy z kolei mezoterapię igłową, która przede wszystkim wskazana jest dla osób, które borykają się z problemem wypadania włosów. Nie należy zapominać również o niezawodnych sposobach w walce z cellulitem, z którym od lat boryka się tak wiele kobiet i który zapewne niejednej pani spędza sen z powiek. Jednak i w tym przypadku przy zastosowaniu laserów bez wątpienia poradzimy sobie nie tylko ze skórką pomarańczową, ale również z innymi defektami urody.

Z kolei kierując się wyborem gabinetu, w którym chcemy poddać się zabiegowi medycyny estetycznej, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na warunki, jakie w nim panują (czy jest sterylny i spełnia wymogi sanitarne) oraz czy osoba, która zobowiązuje się przeprowadzić zabieg, jest osobą do tego kompetentną. W tym miejscu należy podkreślić, jak bardzo ważne jest przeprowadzenie wywiadu medycznego oraz wyeliminowanie wszystkich przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, by odbył się on bez komplikacji i nie zakończył rozczarowaniem ze strony pacjenta. Jeśli zaś chodzi o cenę, to wszystko zależy od tego, co tak naprawdę chcemy zmienić lub poprawić w swoim wyglądzie. W większych miastach ceny będą zdecydowanie wyższe aniżeli w mniejszych. Tak też na przykład powiększanie ust w Warszawie może wynieść kwotę rzędu od 700 do nawet 2000 złotych, z kolei redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu w okolicach ud waha się od 200-500 złotych. Wszystko jest jednak uzależnione od ilości serii i efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Bez wątpienia jednak zabiegi medycyny estetycznej nie mają konkurencji w zakresie poprawiania mankamentów urody. Efektu, jaki możemy dzięki nim uzyskać, nie osiągniemy żadnymi kremami czy kosmetykami. Ponadto pomagają nam one w walce o poczucie własnej wartość i samoakceptacji, a co za tym idzie, również sprawiają, że stajemy się szczęśliwsi i bardziej pewni siebie.

Zobacz więcej na:
Zabiegi medycyny estetycznej Katowice FreshMed

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone