REKLAMA

Czym jest kurs chustonoszenia?

08:08, 03.11.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Jak powszechnie wiadomo, rodzicielstwo wiąże z wielką radością, poczuciem spełnienia oraz często ziszczeniem naszych największych marzeń, ale również niejednokrotnie niesie ze sobą trud związany z prawidłowym rozwojem i wychowaniem naszego dziecka, zwłaszcza jeżeli jesteśmy rodzicem po raz pierwszy w życiu. Niemniej jednak w Internecie co chwilę pojawiają się oferty ułatwiające rodzicom odnalezienie się w nowej dla nich sytuacji oraz wspomagające wspólną integrację i postępowanie z dzieckiem.

W tym miejscu na szczególną uwagę zasługuje noszenie dzieci w chustach zwane potocznie chustonoszeniem lub kangurowaniem. Jego początków dopatrujemy się już w dawnej Polsce, gdzie małe dzieci noszone były głównie przez matki i starsze rodzeństwo w poszczególnych elementach garderoby takich jak na przykład fartuch czy wykonanych z różnego rodzaju tkanin narzutach. Dzisiaj praktyka ta stała się trendem nie tylko znacznie ułatwiającym codzienne funkcjonowanie (przecież nosząc dzieci w chuście możemy bez problemu wykonywać inne czynności, poczynając od codziennych obowiązków domowych, do spacerowania na świeżym powietrzu), ale przede wszystkim rozwijającym więź między rodzicem a dzieckiem oraz zapewniającym pełne bezpieczeństwo i komfort. W przeciwieństwie również do tradycyjnych wózków czy nosideł chusty są o wiele bardziej praktyczne, można zabrać je dosłownie wszędzie, gdyż zajmują bardzo małą ilość miejsca. Do tego są dostępne na rynku w przeróżnej gamie wzorów i kolorów, co sprawia, że bez problemu możemy dopasować je do naszych codziennych kreacji, jak i unowocześnić nasze standardowe stylizacje.

Podkreślić należy przede wszystkim, że wieloletnie badania na gruncie psychologii potwierdziły, że poczucie bliskości sprawia, iż dzieci są dużo bardziej spokojne, mniej płaczliwe, lepiej się rozwijają oraz szybciej zasypiają, co zdecydowanie jest także ułatwieniem dla nas samych. Często pojawiają się pytania, iluletnie/miesięczne dziecko można nosić w chustach. Zdecydowanie najlepiej zacząć już od chwili narodzin naszego maleństwa. Jak wiadomo, dziecko żyjące w łonie matki już od dwudziestego tygodnia doskonale słyszy jej oddech, głos i bicie jej serca, zatem bez wątpienia dużo łatwiejsze będzie przystosowanie go do codziennego życia, mając je blisko siebie. Z kolei nosić dziecko w chuście możemy tak długo, jak jemu i nam będzie wygodnie.

Tak więc spodziewając się przyjścia na świat małej pociechy lub będąc już jej rodzicem, warto udać się kurs chustnoszenia. Dowiemy się na nim przede wszystkim, w jaki sposób należy wiązać chusty krok po kroku, jak postępować, aby wykorzystać w pełni zalety noszenia i co robić, aby było ono bezpieczne. Zajęcia trwają przeważnie około półtora godziny, ich koszt wynosi od 50 – 100 zł i skierowane są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a co więcej, można na nie przyjść z osobą. Instruktorzy prowadzący kurs chustonoszenia bez wątpienia udzielą nam odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania w tym zakresie oraz rozwieją wszelkie nasze wątpliwości związane z kangurowaniem i prawidłowym rozwojem dziecka.

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017