Zamknij
REKLAMA

Każda choroba zaczyna się od jedzenia

10:02, 18.09.2017 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj

Cukrzyca, nadwaga, otyłość, nadciśnienie, to dolegliwości, na które narażone są osoby z nadwagą. Walka z nimi poprzez leczenie farmakologiczne nie rozwiązuje do końca problemu, tylko go maskuje. Jeżeli ktoś chce być zdrowy, musi uważać na to, co je.

- Każda choroba ma związek z jedzeniem. Oczywiście nie zawsze wyłączny, ale poprzez prawidłowe odżywianie wiele przypadłości można całkowicie wyeliminować i pożegnać się z przyjmowaniem leków, co jest korzystne nie tylko dla organizmu, ale także dla portfela – mówi Izabela Gościańska, właścicielka poradni dietetycznej Pełny Talerz.

Jeżeli ktoś chce być zdrowy, musi uważać na to, co je. Nawyki żywieniowe można zmienić, ale potrzeba do tego sporo wiedzy i umiejętności. Najkorzystniej udać się do specjalisty w dziedzinie odżywiania, czyli dietetyka, który podczas konsultacji oceni stan pacjenta i opowie o możliwych rozwiązaniach problemów z organizmem. Czasami wystarczy jedna konsultacja i wprowadzenie zaleceń żywieniowych. Innym razem niezbędne będzie stosowanie się do ściśle opracowanego jadłospisu. Warto o to zadbać nie tylko dla siebie, ale także swoich dzieci. - Alarmujące jest to, że złe nawyki rodziców znacznie wpływają na poziom zdrowia już u małych dzieci. Nawet w wieku 10-12 lat obserwuje się u nich występowanie stanu przedcukrzycowego, który jest wynikiem złego odżywiania i nadmiernej ekspozycji na słodzone, przetworzone produkty – podkreśla Izabela Gościańska, właścicielka poradni dietetycznej Pełny Talerz.

Zazwyczaj kiedy dopada nas złe samopoczucie w pierwszej kolejności udajemy się do lekarza. Okazuje się jednak, że dbanie o zdrowie powinniśmy zacząć przede wszystkim od własnego talerza.

 

Poradnia Dietetyczna Pełny Talerz Dietetyk Izabela Gościańska
poniedziałek-wtorek 8.00-20.00,
Gostyń, ul. Przy Dworcu 8a
Tel: 781 087 808

(Materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018