Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne konto bankowe - czym się charakteryzuje?

15:31, 17.08.2017 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj

Posiadanie własnego konta bankowego stało się w dzisiejszych czasach swego rodzaju obowiązkiem. To za pośrednictwem konta otrzymujemy wypłaty i opłacamy rachunki – bardzo wiele firm wymaga wręcz od pracownika posiadania rachunku osobistego. Jednak jak w przypadku każdego produktu i  w przypadku kont bankowych możemy trafić na różne oferty – lepsze lub gorsze. Wybierając konto bankowe, powinniśmy kierować się przede wszystkim korzyściami, jakie płyną z jego  założenia. Bardzo ważnym aspektem jest dzisiaj nowoczesność konta bankowego – jednak czym  ona w zasadzie jest?

Przede wszystkim opłaty

A w zasadzie ich brak, różne banki pobierają różne opłaty za czynności związane z prowadzeniem, założeniem i obsługą naszego konta. Pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę, to opłaty za przelewy, nie są duże kwoty, najczęściej nie więcej niż 2 złote, jednak w perspektywie czasu może się okazać, że straciliśmy kilkadziesiąt złotych bez większego sensu – wiele banków oferuje bowiem darmowe przelewy, tak wewnętrzne jak i zewnętrzne.

Kolejne za co przyjdzie nam zapłacić to wypłaty pieniędzy z bankomatów – tu również są to kwoty, których na co dzień nie odczujemy, jednak po co płacić za coś, co możemy mieć za darmo? Wybierzcie konto, w którym wpłaty i wypłaty z bankomatów będą całkowicie darmowe.

Warto też sprawdzić opłaty za prowadzenie konta i korzystanie z karty. Najczęściej bank będzie wymagał od nas kilku złotych miesięcznie, jednak opłata ta może zostać zniwelowana – wystarczy dokonać transakcji bezgotówkowych na kwotę ustaloną w umowie.

Aplikacja mobilna to podstawa

Jeżeli w danym banku nie oferują klientom aplikacjo mobilnej, można być pewnym, że jest on daleko w tyle za konkurencją. Dobra, przejrzysta i łatwa w obsłudze aplikacja mobilna pozwala na dużo lepszą kontrolę nad wydatkami i posiadaną gotówką. Dzięki aplikacji możemy w kilka chwil wykonać przelew, a nawet wypłacić pieniądze z bankomatu – nawet gdy nie mamy przy sobie karty.  

Dodatkowe funkcjonalności

Bankowość, a przede wszystkim bankowość mobilna rozwija się w zatrważającym wręcz tempie. Co kilka miesięcy pojawiają się nowinki, które ułatwiają nam dostęp i racjonalne korzystanie z naszych pieniędzy. Warto więc sprawdzić, czy w danym banku będzie  mieli szanse skorzystać ze zdobyczy technologii.

System blik stał się dzisiaj absolutną podstawą – to program, dzięki któremu możecie wypłacać pieniądze z bankomatu lub dokonywać płatności (w  konkretnych, przystosowanych do tego terminalach) za pomocą specjalnego kodu generowanego przez waszą aplikację  mobilną.

Kolejną nowinką, która dopiero wprowadzana jest na polski rynek, jest aplikacja Android Pay, dzięki której zapiszecie wszystkie posiadane karty w pamięci telefonu, a płatności będzie dokonywać bez wykorzystania karty płatniczej.

Dodatkowe benefity

Nie ma co ukrywać, że konkurencyjny rynek dotyczy dzisiaj także usług finansowych (sprawdź najatrakcyjniejsze oferty), dlatego też coraz więcej banków oferuje nam dodatkowe bonusy w postaci programów lojalnościowych czy promocji. Kilkadziesiąt złotych za założenie bądź polecenie konta to coraz częstsza praktyka stosowana przez banki. Jednak w bardzo wielu z nich znajdziecie także programy lojalnościowe, dzięki którym możecie liczyć na zniżki czy darmowe produkty (kupowane za punkty, które zbieracie na swoim koncie)

(Materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018