Zamknij
REKLAMA

Najważniejsze zasady budowy przydomowej oczyszczalni ścieków

15:27, 17.08.2017 | (materiał partnera)
REKLAMA
Skomentuj

Nie da się ukryć, że budowa przydomowej oczyszczalni ścieków nie jest zadaniem łatwym. Niemniej jednak, jeśli zastosujesz się do kilku zasad, to całą pewnością wszystkie prace będą szły zdecydowanie lepiej. Warto jest się z nimi zapoznać, ponieważ są to także zasady funkcjonowania takowej oczyszczalni, zatem nie czekaj, ale już teraz zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dlaczego warto wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków? 

Jak mówią specjaliści z sedyment.com.pl, jest to przede wszystkim rozwiązanie tanie w eksploatacji oraz wygodne. Dzięki temu możesz zapomnieć o tym, że kiedykolwiek będziesz zmuszony do samodzielnego wywożenia ścieków, jak również ponoszenia w związku z tym kolejnych wydatków. Co więcej, domowe oczyszczalnie nie wymagają od swoich posiadaczy żadnych szczególnych zabiegów konserwacyjnych. 

Takie rozwiązanie jest jak najbardziej bezpieczne dla środowiska, bowiem jeśli oczyszczalnia zostanie właściwie dobrana i użytkowana, to wypływająca z niej ciecz jak najbardziej może zostać odprowadzana do rowów melioracyjnych, czy rzeki. Absolutnie nie jest zagrożeniem dla miejscowych ujęć wody, o ile takowe występują. 

O czym musisz pamiętać? 

Przede wszystkim należy wiedzieć, że przydomową oczyszczalnię na obszarach nieskanalizowanych możesz wybudować w zależności od planów zagospodarowania przestrzennego. Jeśli takowego planu nie ma, to wtedy wszystko odbywa się na zasadach przepisów lokalnych.

Nie musisz również posiadać żadnych pozwoleń na odprowadzanie ścieków do wód, o ile ich ilość nie przekroczy 5 m3 na dobę.  Co więcej, oczyszczalnie, których wydajność wynosi do 7,5 m3 na dobę są zwolnione z uzyskiwania pozwolenia na budowę, gdyż wystarczy tylko taki zamiar zgłosić do odpowiednich organów. 

Jeśli zabierasz się za budowanie własnej oczyszczalni ścieków, to najlepiej byłoby to zrobić w miesiącach letnich, gdyż wtedy nie będzie najmniejszych problemów z prowadzeniem wykopów. Warto tutaj wspomnieć o tym, że uruchomienie oczyszczalni powinno zostać zgrane z wprowadzeniem się do domu, gdyż te, które funkcjonują na zasadzie osadu czynnego nie będą poprawnie funkcjonować bez dopływu ścieków. 

Podsumowanie 

Jak zatem widzisz, warto jest dowiedzieć się dokładnie w jaki sposób to wszystko powinno funkcjonować, bowiem wtedy będziesz mógł cieszyć się doskonale działającą oczyszczalnią przez kolejne lata. 

((materiał partnera))
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018