Zamknij

Metody i zalety jonizacji wody pitnej

14:08, 14.01.2021 Aktualizacja: 14:09, 14.01.2021
Skomentuj

Czysta woda alkaliczna to jeden z lepszych sposobów na utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Jonizacja wody wymaga nasycenia jej minerałami alkalicznymi lub filtracji w procesie elektrolizy. Nowoczesne urządzenia elektryczne pozwalają na wytwarzanie we własnym zakresie wody o różnych parametrach, co pozwala znacznie rozszerzyć jej zastosowanie.

Jonizacja wody w dzbankach dla aktywnych

Jednym z prostszych sposobów na szybką jonizację wody jest zastosowanie specjalnych przenośnych jonizatorów dla aktywnych. Urządzenia tego typu są wyposażone w mineralny filtr, który zawiera mieszankę kilku, a nawet kilkunastu alkalicznych minerałów w formie granulatu. Odpowiednia budowa dzbanka i właściwa konsystencja wkładu filtrująco-mineralizującego inicjuje reakcję jonizacji cząsteczek wody. Jednocześnie granulat ze specjalnie dobranych kruszyw filtrująco-mineralizujących skutecznie oczyszcza wodę z wolnych rodników i mikrozanieczyszczeń. Warto dodać, że dobre przenośne urządzenia do jonizacji wody są wyposażone w dodatkowe wymienne filtry wstępne, które oczyszczają wodą wlewaną do naczynia, zanim dotrze do stałego wkładu mineralizująco-filtrującego. Regularna wymiana filtrów wstępnych wydłuża okres skutecznej jonizacji wody. Jonizacja wody w urządzeniu przenośnym trwa około 9 minut. Skuteczność procesu jest uzależniona od jakości wlewanej wody. Przenośny jonizator nie wymaga żadnego zasilania ani specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Wystarczy utrzymywać go w czystości. To doskonałe urządzenia dla osób, które w ciągu dnia chcą mieć stały dostęp do czystej alkalicznej wody pitnej.

Jonizacja wody w elektrycznych urządzeniach naczyniowych

Alternatywą dla stosowania filtrów nasycających wodę minerałami alkalicznymi, jest wymuszenie jonizacji wody w procesie elektrolizy. W takim procesie woda wlewana do urządzenia jest filtrowana na zasadową i kwaśną. Skuteczność procesu zależy od jakości wody wlewanej do naczynia oraz od intensywności i czasu trwania procesu elektrolizy. Urządzenia tego typu są zasilane elektrycznie. Woda jest filtrowana przez membranę, która oddziela naczynia z wodą kwaśną i zasadową.

W zależności od wybranej intensywności jonizacji proces elektrolizy może trwać od kilku do kilkunastu minut. Zaletą urządzeń tego typu jest możliwość uzyskania i spożycia wody o większym potencjale oksydo-redukcyjnym niż w przypadku jonizatorów przenośnych. Poza tym urządzenie wytwarza też wodę kwaśną, która w zależności od pH może być stosowana jako naturalny środek do pielęgnacji skóry, w terapiach oparzeń, do dezynfekcji różnego rodzaju powierzchni oraz czyszczenia żywności.

Jonizacja wody we własnym zakresie to doskonały sposób na poprawę jakości spożywanej codziennie wody. Jak wiadomo, woda alkaliczna (o odczynie zasadowym) ma duży potencjał oksydo-redukcyjny i optymalną strukturę cząsteczkową, która powoduje, że skutecznie oczyszcza organizm z toksyn i zanieczyszczeń. Ponadto, woda alkaliczna jest też skuteczniejszym transporterem substancji odżywczych i niezbędnych minerałów. Regularne nawadnianie się wodą alkaliczną to jeden ze sposobów na zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Więcej informacji na temat jonizatorów wody znajdziesz na stronie:

https://mediasklep24.pl/12-jonizatory-wody 

Materiał partnera

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%