Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
6
13:54, 20.02.2019
Chcą przekonywać ludzi, że pierwsza pomoc wcale nie jest taka trudna, a życie drugiemu człowiekowi może uratować każdy. Żeby organizować szkolenia dla mieszkańców potrzebują jednak narzędzi, na które nie mają pieniędzy. Zdobyli się na odważny krok i założyli internetową zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu i materiałów edukacyjnych do pierwszej pomocy.
2
10:01, 08.02.2019
Nie będzie zmiany na stanowisku prezesa Wielkopolskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła. Tak zdecydowali delegaci z całego województwa wielkopolskiego, którzy zjechali na zebranie sprawozdawczo-wyborcze do Krobi. Wybrano jednak nowy zarząd, w którym aż ośmiu jego członków to przedstawiciele powiatu gostyńskiego. Teraz przed nimi "walka" z falą spadków cen bydła związaną z tzw. aferą mięsną.
09:58, 25.01.2019
Urzędnicy z krobskiego magistratu sprawdzają oferty dotyczące przetargu na przebudowę Gościńca Biskupiańskigo. Rozpiętość cenowa jest bardzo zróżnicowana, ale i tak wszystkie są wyższe od kwoty zaplanowanej w budżecie. Pomiędzy najtańszą a najdroższą ofertą różnica wynosi ponad 800 tys. złotych!
20
12:25, 21.01.2019
Czerwone serca i baloniki zapełniły plac przed remizą OSP w Pudliszkach. W ten sposób mieszkańcy tej niewielkiej miejscowości w gminie Krobia podziękowali Jurkowi Owsiakowi za to, że wrócił do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
11:27, 17.01.2019
Realizacja gminnych inwestycji, szczególnie tych wielomilionowych zawsze wzbudza emocje. Kiedy jednak ceny proponowane przez firmy są znacznie wyższe niż kosztorys...napięcie rośnie jeszcze bardziej. Tak było w przypadku gostyńskiego stadionu, tak jest tez z krobskim Centrum Usług Społecznych
09:55, 17.01.2019
Nieco ponad 5 tysięcy złotych. Waka kwota brakuje, by spełnić wielkie marzenie Filipa Czamańskiego z okolic Krobi. 18-latek mimo niepełnosprawności jest bardzo pozytywnie nastawiony do życia, ale przede wszystkim aktywny. Nieraz wyruszał na trasy biegowe ze swoim tatą, teraz by kontynuować swoją pasję potrzebuje nowej przypinki do wózka inwalidzkiego, na którą trwa zbiórka.
2
16:28, 13.01.2019
Maturzyści Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi bawili na studniówkowej imprezie. I choć szampańska zabawa towarzyszyła im do późnych godzin wieczornych. Nie zabrakło wspomnień , podziękowań i wzruszających momentów
15:56, 11.01.2019
Biskupizna to region gdzie kultywuje się dawne tradycje. Starsi przekazują je młodym, a ci chętnie biorą udział w warsztatach i wydarzeniach proponowanych przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi. Tak narodził się pomysł wydania płyty związanej z folklorem muzycznym Biskupizny. Jej promocja odbyła się pod koniec zeszłego roku w Poznaniu, jednak wczoraj po raz pierwszy zaprezentowano ją w Krobi podczas spotkania świąteczno-noworocznego.
13:37, 28.12.2018
Stary Volkswagen, którym do tej pory przewożone były osoby niepełnosprawne z terenu gminy Krobia...idzie w odstawkę. Pojazd miał już sporo na liczniku, dlatego samorząd podjął decyzję o zakupie nowego, bezpieczniejszego auta
4
09:12, 27.12.2018
Od pewnego czasu na terenie gminy Krobia dwa czujniki monitorują stan powietrza. Wyniki można oglądać na stronie internetowej bądź korzystając z aplikacji na telefon komórkowy. Jak podsumowali krobscy urzędnicy po gminie najlepiej spacerować...nocą, wtedy powietrze jest najczystsze.
11
10:30, 19.12.2018
Patrząc na te zdjęcia, nikt, by nie pomyślał, że przebiegają rocznie tysiące kilometrów. A jednak... "Biegać każdy może" - to tytuł wystawy zorganizowanej przez kobiety silne, niezależne, pełniące najróżniejsze role społeczne. Wszystkie połączyła wspólna pasja...bieganie. - Bez względu na to kim jesteśmy możemy spełniać swoje marzenia... - mówiły biegaczki
1
15:54, 18.12.2018
Złote Gody to w naszej kulturze wydarzenie niezwykłe. Ludzie, którzy w zdrowiu i chorobie, szczęściu i nieszczęściu przeżyli z sobą 50 lat zasługują na największy szacunek. Wiedzą o tym władze Krobi, które nagrodziły ich wytrwałość wzajemną miłość i poświęcenie.
09:14, 17.12.2018
Święta to czas cudów, ale też dzielenia się radością - nie tylko z najbliższymi. Udowodnili to mieszkańcy Krobi i okolic. Tłumnie przybyli na Krobski Jarmark Pomysłów i charytatywny turniej piłkarski, by wesprzeć 21-letniego Mikołaja Dudę zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową. Śmiało można powiedzieć, że otworzyli swe serca i portfele. W ciągu kilku godzin udało się zebrać ponad 50 tys. złotych!
1
11:00, 14.12.2018
W gminie Krobia rozpoczęły się wybory sołeckie. Mieszkańcy wsi wybierają swoich przedstawicieli, którzy mają ich reprezentować przed władzami gminy. Jako pierwsi na zebraniach wiejskich spotkali się mieszkańcy Niepartu i Sułkowic, gdzie nowymi włodarzami wiosek zostali – wicedyrektor szkoły i strażak OSP.
5
10:34, 06.12.2018
Nowoczesny sprzęt ratowniczy trafił w ręce strażaków ochotników z gminy Krobia. Nowe pilarki, agregaty prądotwórcze defibrylatory i pełne zestawy ratownictwa medycznego zostały przekazane 13 jednostkom OSP. Ich zakup był możliwy dzięki dotacji z Funduszu Sprawiedliwości, a także Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wynoszącej 84 tysiące złotych. Nowy sprzęt zwiększy zdolność bojową strażaków ochotników, umożliwiając im skuteczne prowadzenie działań ratowniczych w najtrudniejszych warunkach.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone