Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
10
10:20, 04.07.2019
Nie tylko ludzie źle znoszą upały. Psy, koty i inne zwierzęta również cierpią z tego powodu. Co prawda w ostatnich dniach możemy odpocząć od ekstremalnie wysokich temperatur, lecz mimo to borecki samorząd zaapelował do mieszkańców. Wszystko po interwencji jednej z mieszkanek.
7
13:19, 03.07.2019
Przedstawiciele służb mundurowych i ich rodziny spotkali się 1 lipca na pielgrzymce na boreckim Zdzieżu, by dziękować Bogu za opiekę. Frekwencja w porównaniu z innymi latami była jednak niższa. Miłym akcentem było powitanie przez przedstawicieli służb i samorządu nowego proboszcza ks. kanonika Tadeusza Lorka.
15:03, 09.06.2019
Za nami udane Dni Borku Wielkopolskiego, które w tym roku odbyły się pod nazwą "Kolorujemy prawdziwe powietrze" Gwiazdą wieczoru był zespół LOKA, ale nie on zrobił na nas największe wrażenie. Fantastycznie zabawa miała znacznie wcześniej - występy, konkursy i specjalnie przygotowany "wyrzut kolorów" to było coś przy czym najlepiej się chyba bawiono.
16
20:05, 07.06.2019
Na szczycie boreckiego Sanktuarium w Zdzieżu stanęła dziś nowa kopuła. Drewnianą konstrukcję pokrytą miedzianą blachą wciągano za pomocą specjalnego dźwigu. Prace nadzorowało kilkanaście osób. Wszystkiemu bacznie przyglądali się liczni mieszkańcy. Niektórzy przez kilka godzin obserwowali postępujące prace. Była to dla nich historyczna chwila. Jedni czuli radość innym płynęły łzy wzruszenia.
1
19:33, 30.05.2019
W ubiegłym roku hitem w Borku Wlkp. było otwarcie plaży przed siedzibą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Borku Wlkp. Pracownicy kulturalnej placówki postanowili po raz kolejny zaskoczyć mieszkańców i stworzyli strefę artystyczno-rekreacyjną – "Kolorowe podwórko", która dorosłym ma przypominać lata dzieciństwa, a najmłodszym pokazać jak kiedyś wolny czas spędzali ich rodzice, babcie i dziadkowie...Co można tam znaleźć? Sami sprawdźcie!
2
11:22, 30.05.2019
Budowa nowej kopuły na sanktuarium w Zdzieżu trwa od kilku miesiącu. Wszystko wskazuje na to, że prace zbliżają się ku końcowi. Drewnianą konstrukcję pokryła częściowo miedziana blacha. Jak szacują pracownicy, całość waży grubo ponad dwadzieścia ton.
6
16:28, 27.05.2019
Dorośli mieszkańcy Karolewa, od wczoraj mają powody do radości, a najmłodsi pewnie cieszą jeszcze bardziej. Oficjalnie otwarty żłobek, jest odpowiedzią na potrzeby zatroskanych rodziców i dumą lokalnego samorządu. Nowoczesne i dobrze wyposażone sale stwarzają doskonałe warunki dla dzieci, zapewniając im pełne bezpieczeństwo, a rodzicom to co najcenniejsze.... spokój
5
10:24, 21.05.2019
Nie wiadomo czy była to makabryczna zabawa czy może ktoś chciał w ten sposób przepłoszyć zwierzę z posesji... Bez względu na to czym się kierował, zrobił coś wyjątkowo obrzydliwego. Zwierzę z pięcioma ranami postrzałowymi głowy trafiło do weterynarza.
21
13:36, 16.05.2019
Zgrzytem pomiędzy radnymi. Michał Dopierała, wypomniał wiceprzewodniczącemu rady, pracującemu na co dzień jako nauczyciel, że ten strajkował w czasie egzaminów. Na tym się jednak nie skończyło. Radny nie omieszkał też skomentować zarobków strajkujących "belfrów"
11
10:56, 28.03.2019
Po interpelacjach jednego z boreckich radnych przy miejscowym cmentarzu stanął znak ograniczający prędkość. Rajca jest jednak średnio zadowolony z tego z rozwiązania, bo jak twierdzo kierowcy nie zważają na oznakowanie. Teraz dodatkowo chciałby ustawić przy trasie..."straszaka".
8
13:13, 25.03.2019
Po zamieszaniem z kierownikiem Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie – Grzegorzem Marszałkiem, który przez lata kierował jednostką bez właściwego wykształcenia, głos zabrali sami pracownicy ZAZ-u. Chcieliby powrotu "starego" kierownika". Twierdzą, że zrobił dla nich wiele dobrego. Padają mocne słowa i podziękowania. Co na to burmistrz?
5
14:33, 22.03.2019
Legalny alkohol na rynku czy w świetlicy wiejskiej? Uchwała pozwalająca na swobodne spożywanie napojów wyskokowych w gminie Borek Wlkp...nie uzyskała akceptacji radnych, którzy domagali się wprowadzenia pewnego zapisu. Dlaczego? - Pani walczy z alkoholem, a my wytyczamy miejsca, gdzie można go pić... - mówił nieco poirytowany radny Michał Dopierała do pełnomocnika ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w boreckim samorządzie.
10
08:46, 22.03.2019
Ile trzeba mieć w sobie nienawiści, żeby zgotować zwierzęciu taki los? Kilkuletni psiak, w typie dobermana padł ofiarą zwyrodnialca, który wykastrował go na żywca. Zwierzę błąkało się w okolicach Borku Wlkp. i ostatecznie trafiło na stół operacyjny. W mediach społecznościowych zawrzało. Poszukiwany jest sprawca tego bestialskiego czynu, za którego wskazanie wyznaczono nagrodę
4
14:08, 21.03.2019
Są łącznikiem między władzą a mieszkańcami, choć o ich wyborze często decyduje garstka zainteresowanych mieszkańców. Potwierdzają to wybory osiedlowe w Borku Wlkp. Skład rady drastycznie się nie zmienił, ale włodarz gminy może być pewien, że łatwo nie będzie. Jak stwierdził stary-nowy przewodniczący będzie burmistrza...ścigał. Pytanie za co?
50
10:41, 19.03.2019
Czy w Borku Wlkp. powstanie mini-galeria handlowa? Mówi się o tym głośno w całej gminie. Wszystko wskazuje na to, że coś w tym jest... Boreccy radni podczas posiedzenia wspólnego komisji Rady Miejskiej debatowali nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie jednego z marketów.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone