Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
12
14:06, 19.07.2019
Przez blisko trzy tygodnie pozostawali anonimowi. Wielu zastanawiało się kim są ludzie, którzy bez chwili wahania ruszyli z pomocą poszkodowanej w wypadku rodzinie. Skąd znaleźli w sobie tyle odwagi? Dziś już wiemy, to małżeństwo z Pępowa.
6
12:29, 09.07.2019
Modernizacja "Franciszka" na półmetku...Po kilku tygodniach prowadzenia prac rozbiórkowych przystąpiono do jego odtwarzania. Najtrudniejszym momentem była wymiana tzw. mącznicy. Gdyby belkę umieszczono w złym miejscu, konstrukcja mogłaby się rozpaść, niczym domek z kart. W oczach rośnie również stanica rowerowa.
4
13:58, 02.07.2019
Odpoczynek nad wodą - to dla wielu osób idealny sposób na spędzanie lata. Niestety w naszym powiecie jest tylko jeden zbiornik wodny, gdzie można legalnie pływać. To kąpielisko na pępowskiej cegielni, które 1 lipca zostało otwarte. Chętnych do zażywania kąpieli nie brakuje. Do dyspozycji mieszkańców jest plaża, przebieralnie i toalety, a ratownicy pilnują, by nikomu nic się nie stało.
10:27, 01.07.2019
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ludwinowie obchodzili jubileuszu 50-lecia powstania jednostki. Z tej okazji, przy miejscowej remizie odbyły się oficjalne uroczystości. Świętowanie rozpoczęła mszy święta w intencji strażaków oraz ich rodzin. Wręczono medale i odznaczenia strażackie, a także podziękowania. Młodzieżówka otrzymała nowe kaski, a w strażackiej remizie niebawem stanie nowa motopompa. Miłym akcentem było wprowadzenie do OSP Ludwinowo nowych strażaków, a także poświęcenie figury Św. Floriana, którą ufundowała społeczność lokalna
1
15:01, 25.06.2019
Mieszkanka Pępowa świętowała 100. urodziny. Z tej okazji odebrała liczne życzenia i gratulacje od najbliższej rodziny, przedstawicieli samorządu, sąsiadów i proboszcza. Jubilatka zdradziła też swoją receptę na długowieczność, która, choć prosta okazała się dość rygorystyczna.
16:43, 24.06.2019
Ta noc na długo zapadnie w pamięci mieszkańców Pępowa. Widowisko z okazji Nocy Kupały pt. "Sobóteczka mała nocka" przeniosło publiczność do czasów, gdy czczono jeszcze słowiańskie bóstwa. Widzowie z wielkim zaciekawieniem śledzili losy miłości dwojga młodych ludzi i podziwiali zaangażowanie aktorów. Nie brakowało śpiewów, przejmującej muzyki i dziewcząt puszczających wianki na wodzie.
12:02, 23.06.2019
To była wyjątkowa uroczystość. Jubileusz 50-lecia powstania świętowała Ochotnicza Straż Pożarna w Pasierbach, gmina Pępowo. Uroczystości zainaugurowała msza święta. Po nabożeństwie przyszedł czas na wręczenie medali, odznaczeń i podziękowań. Nie brakowało też życzeń i ciepłych słów kierowanych do druhów z OSP, a także prezentów, które z pewnością przydadzą się podczas akcji. Po oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na piknik strażacki, z wieloma atrakcjami i pyszną grochówką. Byliśmy tam z kamerą.
10
11:27, 16.06.2019
Czy był to przypadek? Trudno powiedzieć. Drugi dzień święta Ziemi Pępowskiej rozpoczął taniec...przywołujący deszcz. Najwyraźniej podziałało. Z każdą godziną chmur przybywało, aż w końcu rozpętała się potężna ulewa. To jednak nie przeszkadzało najwierniejszym fanom disco polo w dobrej zabawie.
13:37, 27.05.2019
Jak przekonać dzieci, że świat wirtualnych gier nie może się równać z zabawą w rzeczywistym świecie? Organizatorom Dnia Dziecka w Pępowie udało się to znakomicie. Zapewnili mega atrakcję zarówno dzieciom jak i dorosłym paintball laserowy, okazał się strzałem w dziesiątkę.
09:59, 24.05.2019
Świat idzie do przodu i nie da się tego zatrzymać. Kolejną gminą, która dostrzegła potrzebę nowoczesności jest Pępowo. Zamiast drukować stosy dokumentów na sesję, radni otrzymywali by je w formie elektronicznej. Do tego potrzebne są jednak urządzenia z internetem, których zakup zaproponował wójt Grzegorz Matuszak.
10
16:33, 08.05.2019
Teren powiatu gostyńskiego ubogi jest w naturalne zbiorniki wodne. Nie mamy jezior, a co za tym idzie kąpielisk, z których mogliby korzystać mieszkańcy. Jedyne takie miejsce znajduje się w samym Pępowie. Dawniej korzystano z niego przez całe lato, rok temu zmieniły się jednak przepisy, co spowodowało pewne ograniczenia... Czy w tym roku będzie inaczej, zwłaszcza, że na horyzoncie pojawia się inne zagrożenie
4
12:16, 07.05.2019
W razie potrzeby będzie je można zapakować i przewieźć w dowolne miejsce. To chyba największa zaleta przenośnych trybun, które planuje kupić gmina Pępowo jeszcze w tym roku. Jeśli się sprawdzą, będą kolejne. Wszystko po to, by dobrze przygotować się na nadchodzące imprezy.
09:17, 29.03.2019
Prowadzą spotkania z młodzieżą nie tylko w kraju, ale też zagranicą. Wczoraj z projektem „Nie Zmarnuj Swojego Życia” dotarli do niewielkiego Pępowa. Raperzy Bęsiu i DJ Yonas, spotkali się z młodzieżą, aby przekonać młodych ludzi, że nie warto poświęcać życia dla nałogów.
8
15:10, 20.03.2019
Likwidacja pępowskiego półświatka, rewitalizacja wizytówki gminy czy dobrze wykorzystane dofinansowanie? To tylko niektóre z argumentów wójta Pępowa w dyskusji. O co chodziło? W ten sposób Grzegorz Matuszak przekonywał radnych, dlaczego warto dołożyć pieniędzy na remont zabytkowego wiatraka.
50
11:30, 02.03.2019
- Nasze dzieci są poszkodowane – tak uważają rodzice maluchów, które uczęszczają do pępowskiej szkoły na tzw. drugą zmianę. To uczniowie z dwóch klas, dla których brakuje szkolnych sal w godzin rannych. Niestety, ani władze gminy, ani dyrekcja szkoły nie potrafią rozwiązać tego problemu. Pewnego rodzaju konsensusem ma być pewna zamiana.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone