Zamknij
REKLAMA

I wszystko jasne...

11:25, 14.08.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Premier Mateusz Morawiecki podał termin tegorocznych wyborów samorządowych 2018. Na swoich kandydatów zagłosujemy pod koniec października. - Niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - zaapelował na Twitterze szef rządu.

Wybory samorządowe zarządza Prezes Rady Ministrów nie wcześniej niż na 4 miesiące i nie później niż na 3 miesiące przed upływem kadencji rad. Oznacza to, że premier Mateusz Morawiecki musiał podjąć decyzję o terminie wyborów samorządowych między 16 lipca a 16 sierpnia 2018 roku. Zrobił to dziś – 14 sierpnia. Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października - 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach. Niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - zaapelował na Twitterze szef rządu.

To oznacza, że  własnie ruszyła kampania wyborcza. Od dziś partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. Należy je zgłosić w zależności od rodzaju do Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego. Następnie komitety wyborcze zgłaszają swoich kandydatów.

Druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada. Dodajmy, że w przypadku pierwszego terminu pod uwagę brano także 28 października oraz 4 listopada. 21 października to jedyna niedziela wolna od handlu w tym miesiącu, prawdopodobnie rządzący uznali, że do wyborów uda się większa niż zwykle grupa obywateli.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

AndoriaAndoria

0 0

Juz wybory a więc czekajmy kto sie zdecyduje kamdydować.Tylko wybierzmy dobrych i uczciwych a nie tylko po to ady otrzymywać DIETY.Wiemy kto to taki i oni beda sie pchacna ,.To jeostatnio nam obiEcywali SKARBY ,co to niebedzie i co z tego zostało?Mówi się,że na spotkaniach(zresztanielicznych i przy małej frakwencji opowiadali ludziomst pewne.Te wybory to także egzamin dla ludzi dorosłych.Jakzagłosujemy to tak bedziemy korzystać z ich UCHWAŁ.Ludzie drugiraz nie dajcie sie oszukać. 18:06, 18.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Maria Maria

1 0

Uprzejmie proszę, aby przed wysłaniem komentarza przeczytać, co się napisało. Inaczej powstają bzdury, których nie da się zrozumieć. 11:35, 14.10.2018


REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone