REKLAMA

Bo w Gostyniu jest klimat dla sołeckich przedsięwzięć

13:09, 10.10.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Sołtysi zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sołtysów Województwa Wielkopolskiego zjechali do Gostynia. Wzięli udział w naradzie, podczas której wybrano nowy zarząd. - W tej gminie jest klimat sprzyjający sołtysom, dlatego spotykamy się tu dzisiaj - mówiła Barbara Czachura, była prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego. Miłym akcentem było wręczenie wyróżnień między innymi gostyńskim sołtysom oraz burmistrzowi Jerzemu Kulakowi.

Uroczystego otwarcia Ogólnego Zebrania Delegatów Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego dokonała Barbara Czachura. Przypomniała zebranym o tym, że organizacja obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Powitała wszystkich zebranych gości i powiedziała krótko, dlaczego Gostyń wybrany został na miejsce obrad. - Bardzo dobrze o gminie i współpracy z radnymi mówili sołtysi Stanisław Mańczak i Andrzej Wiatrowski. W tej gminie jest klimat sprzyjający sołtysom, dlatego spotykamy się tu dzisiaj - mówiła Barbara Czachura.

Następnie głos zabrał burmistrz Jerzy Kulak. Gostyński włodarz w swoim wystąpieniu opowiadał o tym, jak ważne jest inwestowanie nie tylko na terenach miejskich, ale też wiejskich. - Proponujemy mieszkańcom rozwój zrównoważony - mówił Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia. - W samorządzie gostyńskim istnieje konsensus co do tego, że nie należy likwidować szkół na terenach wiejskich. Nie inwestujemy tylko w mury, ale mamy taki ambitny plan, że przy każdej szkole wiejskiej ma powstać boisko sportowe - wielofunkcyjne z profesjonalną nawierzchnią. Jesteśmy w połowie drogi, bo za kilka dni będziemy oddawać do użytku trzecie z pięciu boisk przy szkołach wiejskich - mówił burmistrz, dodając, że równie ważnym centrum integracji na wsiach są świetlice. - Uważamy, że w każdym sołectwie musi być świetlica - miejsce, które skupia mieszkańców - kontynuował włodarz gminy Gostyń, który przekazał też zgromadzonym informacje o bezpłatnej komunikacji podmiejskiej dla mieszkańców wiosek oraz planie remontu wszystkich gminnych dróg i chodników na terenach wiejskich do końca 2019 roku.

Bardzo miłym akcentem było wręczenie wyróżnień i odznaczeń, m.in. dla gostyńskich sołtysów i władz gminy. Trzej sołtysi: Andrzej Wiatrowski z Kosowa, Robert Szczerbal ze Stężycy i Stanisław Mańczak z Dusiny otrzymali honorowe odznaki za zasługi w rozwój województwa wielkopolskiego - Ludowych Zespołów Sportowych. Doceniono też władze gminy Gostyń oraz instytucje wspierające sołeckie działania. Pamiątkowe dyplomy i statuetki otrzymał burmistrz Jerzy Kulak, Bank Spółdzielczy w Gostyniu - Marek Banaszak oraz firma "Kaczmarek" z Malewa. Medal wręczono sołtysowi wsi Brzezie. Stanisław Sikora, jak podkreślano, pełni funkcję włodarza wioski od 26 lat!

Ważnym momentem zebrania był wybór nowego prezesa oraz zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego. Nowym prezesem został Jarosław Maciejewski (dotychczasowa prezes Barbara Czachura nie startowała w wyborach). W skład nowego, ośmioosobowego zarządu wszedł przedstawiciel gminy Gostyń, sołtys Czachorowa Tomasz Skibicki.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

ZosiaZosia

0 0

Andrzej Wiatrowski za zasługi , a dla kogo bo w Kosowie za jego kadencji to nic konkretnego się nie zrobiło.
07:08, 11.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrychnaKrychna

0 0

Od kiedy jest Pan Czesław Frąckowiak jest sołtysem wsi Tworzymirki? czyż nie jest dłużej !! 12:35, 11.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrychnaKrychna

1 1

miało być Brzezia 12:36, 11.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrzezieBrzezie

0 1

Pełno funkcje od 26 lat i nawet nie ma chodników ?a te co sa to albo zarośniete albo połamane - BRZEZIE - syf jak niewiem 19:15, 12.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018