Zamknij
REKLAMA

Tej nocy nie mógł zasnąć

10:33, 17.10.2019 | MiS
Skomentuj Foto: arch. prywatne
REKLAMA

Mikołaj Kaczmarek z Piasków,  znalazł się wśród kilkudziesięciu osób, firm, instytucji i organizacji wyróżnionych Nagrodą BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich. Co więcej piaskowianin otrzymał aż dwie statuetki - jedną w kategorii "pasjonat", drugą od publiczności. Uroczystość miała miejsce wczoraj w Warszawie

W warszawskim Teatrze Narodowym odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród BohaterON 2019 imienia Powstańców Warszawskich. Jest ona częścią akcji BohaterON - włącz historię!, którą organizują Fundacja Rosa oraz Fundacja Sensoria z Wrocławia, a jej hasłem jest "Pamięć - edukacja – Pomoc". Wśród nominowanych do tej prestiżowej nagrody był też Mikołaj Kaczmarek z Piasków,  zajmujący się koloryzacją archiwalnych zdjęć głównie z powstania warszawskiego. O pasji Mikołaja pisaliśmy już na łamach Gostyn24. 

[ZT]39746[/ZT]

Wczoraj piaskowianin został doceniony przez kapitułę konkursową oraz publiczność, otrzymując dwie statuetki – Srebrny i Złoty BohaterON. - Srebrna statuetka ma jednak większy prestiż, bo wybierała ją kapituła, w skład której wchodzili powstańcy, aktorzy z serialu "Czas Honoru" czy przedstawiciele rządu. Złota to także coś wielkiego. Ta statuetka jest dla całej społeczności "Kolor Historii", która śledzi moje koloryzacje w internecie, i nie tylko - komentuje Mikołaj Kaczmarek, dodając, że zupełnie nie spodziewał się podwójnego wyróżnienia. - Absolutnie nie nastawiam się na to. Niesamowite uczucie.. Ciężko to opisać. Adrenalina która towarzyszyła mi podczas tej chwili nie pozwoliła na chociaż godzinę snu..Czułem się doceniony za moją pracę, która wykonuje dla pamięci naszych bohaterów. Tak kiedyś powiedziałem i trzymam się tego hasła, że "Kolor ma moc" - podsumował Mikołaj Kaczmarek.

[ZT]39590[/ZT]

Lista wyróżnionych statuetkami BohaterON:
W kategorii "dziennikarz" Złotego BohaterONa otrzymał Tadeusz Płużański (Telewizja Polska, Polskie Radio); Srebrnego - Tomasz Wolny (TVP2); Brązowego - Piotr Kuśmierzak (Polsat News). Złotego BohaterONa Publiczności odebrał Tomasz Wolny.

W dziedzinie "firma" nagrodzeni zostali: Złotym BohaterONem - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo; Srebrnym - Przewozy Regionalne POLREGIO; Brązowym - TOM-TECH. Złoty BohaterON Publiczności przyznano Polskiemu Koncernowi Naftowemu ORLEN.

Złotego BohaterONa w kategorii "instytucja" przyznano Instytutowi Pileckiego, Srebrnego - Narodowemu Banku Polskiemu, Brązowego - Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Publiczność uhonorowała Narodowy Bank Polski.

W kategorii "nauczyciel" Złoty BohaterON otrzymał Przemysław Szot (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 1 w Brzegu Dolnym); Srebrny - Ludmiła Fabiszewska (Miejskie Przedszkole nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim); Brązowy - Adam Czarniawski (Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie). Nagrodę publiczności odebrał Przemysław Szot.

Złotym BohaterONem w kategorii "Organizacja non-profit" wyróżniona została Fundacja Willa Jasny Dom; Srebrnym - Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej; Brązowym - Fundacja PZU. Publiczność nagrodziła Fundację Generał Elżbiety Zawackiej.

W dziedzinie "osoba publiczna" Złotego BohaterONa otrzymał Dariusz "Maleo" Malejonek; Srebrnego - dr Karol Nawrocki; Brązowego - Filip Chajzer, który również odebrał Złotego BohaterONa Publiczności.

W kategorii "pasjonat" nagrodę Złoty BohaterON otrzymał Patrick Ney; Srebrny - Mikołaj Kaczmarek; Brązowy - Piotr Jeżółkowski. Złotego BohaterONa Publiczności otrzymał Mikołaj Kaczmarek.
 

[ALERT]1571304352285[/ALERT]

 

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

randeroooranderooo

6 1

Drugi paluch 11:21, 17.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZszZsz

7 3

"Żydzia" zsz byłby dumna i w szoku 12:22, 17.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LucasLucas

6 2

Gratulacja, chociaz nagroda PiS od przy udziale fundajci które pewnie powołano do transferów gigantycznych pieniędzy z rządu co muszą pokazać że coś robią 14:50, 17.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

To jaTo ja

5 4

PO o wydawalo napewno uprzednio minimalne pieniądze na podobne cele :) Jednak musze to napisac Nie wydawała ich wogóle... 14:55, 17.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:) :) :) :) :) :)

4 1

Jeśli w kategorii "dziennikarz "nagrodę zdobywają goście z Telewizja Polska Polskie Radio czy TVP2 to co by tu napisać............ Hahahahaha 02:55, 18.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kogutkogut

3 1

malina robił kiedyś szopkę o powstaniu warszawskim a teraz drugi nawiedzony miłośnik tego aktu sepuku ze strony polskiej ludności 01:47, 21.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

malina - nowe obliczmalina - nowe oblicz

1 1

Powrót internetowego trolla! Brawo za pomysł podszywania się w podpisie za inną osobą i liczenia, że nikt się nie skapnie! Brawo! Geniusz zbrodni internetowej :p :p :p 09:19, 21.10.2019


PrzemekPrzemek

4 1

Powstanie przegrane. Tylko ludzi szkoda. Przykre że Polacy je tak bardzo teraz celebrują. 12:26, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%