Zamknij
REKLAMA

Dramat na oddziale...

13:58, 16.07.2019 | MiS
REKLAMA

Dramat na jednym z oddziałów gostyńskiego szpitala. Pielęgniarka znalazła ciało pacjenta w toalecie. Wiele wskazuje na to, że mężczyzna odebrał sobie życie. Sprawę wyjaśnia gostyńska prokuratura.

Pierwsze informacje o zdarzeniu jakie miało miejsce w piątek (12 lipca) na terenie gostyńskiego szpitala otrzymaliśmy od czytelników. - Pacjent prawdopodobnie popełnił samobójstwo w gostyńskim szpitalu. Co się stało? Jak to możliwe? - czytamy w przesłanej wiadomości.

Tragiczne wieści potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu - prokurator Michał Smętkowski. - W godzinach wczesnorannych ujawniono zwłoki powieszonego mężczyzny - mówi prok. Michał Smętkowski. 54-latek - bez stałego miejsca zamieszkania, ale w ostrym czasie przebywał na terenie gminy Borek Wlkp. - został przyjęty do lecznicy kilka dni wcześniej. Przywiózł go brat. Mężczyzna miał skarżyć się na bóle brzucha. - Przeprowadzone badania nie wykazały jednak żadnych stanów chorobowych, podobnie jak późniejsza sekcja zwłok - mówi prok. Michał Smętkowski.

Postępowanie w sprawie śmierci 54-latka wszczęła Prokuratura Rejonowa w Gostyniu. - Wyjaśniamy, dlaczego do takiej sytuacji doszło - mówi prok. Smętkowski. - Personel był na miejscu. Pielęgniarka udała się na obchód i 54-latek to wykorzystał. Udał się do toalety. Kiedy pielęgniarka wróciła zauważyła, że nie ma go na łóżku i zaczęła poszukiwania - wyjaśnia okoliczności zdarzenia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Finał był tragiczny. Ciało mężczyzny znaleziono w toalecie. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu było samobójcze powieszenie. - Nie stwierdzono udziału osób trzecich. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia z art. 151 KK (Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5).  Mamy pewnie podejrzenia, ale za wcześnie, aby je ujawniać – podsumował prokurator Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone