Zamknij
REKLAMA

Sekcja potwierdziła przyczynę śmierci drwala...

11:06, 04.12.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Gostyńska prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznego zdarzenia w lesie pod Gostyniem. 29-letni pilarz zmarł, po tym jak został przygnieciony drzewem, które jak dziś wiadomo sam ścinał. Sprawa prowadzona jest na dwóch płaszczyznach jednocześnie. W grę wchodzi nieszczęśliwy wypadek lub ewentualnych zaniedbań przy organizacji pracy

Wszystko wydarzyło się w zeszłym tygodniu w lesie pomiędzy Stankowem a Starym Gostyniem. Pilarz z dziewięcioletnim doświadczeniem został przygnieciony drzewem, które sam ścinał. - W trakcie przechylania się drzewa, które było wycinane doszło do zahaczenia o konar sąsiedniego drzewa - buku, w wyniku zachwiania drzewo opadło w kierunku, gdzie znajdował się pokrzywdzony - mówi Jacek Masztalerz, prokurator rejonowy w Gostyniu. Na pomoc poszkodowanemu ruszył jego szwagier, który zajmował się wywozem drewna. Nieprzytomnego 29-latka śmigłowcem LPR przetransportowano do szpitala w Poznaniu. Tam podczas operacji zmarł.

Wczoraj odbyła się sekcja zwłok 29-latka. Jej wyniki potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia. Śmierć nastąpiła na skutek obrażeń wielonarządowych. - Stwierdzono obrażenia głowy, jamy brzucha oraz klatki piersiowej oraz złamania kończyn. Jeżeli chodzi o wyniki badań toksykologicznych będą znane za około 2,5 miesiąca - mówi prokurator Jacek Masztalerz.

Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku niedopełnienia obowiązków z zakresu BHP, czego następstwem było nieumyślne spowodowanie zgonu pokrzywdzonego. - Działania organów procesowych nakierunkowane są jakoby na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze zweryfikowanie rzeczy związanych z bezpieczeństwem higieny pracy w zakładzie pracy, w którym był zatrudniony pokrzywdzony, w szczególności pozyskanie stosownej dokumentacji od pracodawcy. Z drugiej zaś zweryfikowanie okoliczności zdarzenia przez inspektora PIP oraz czynności związane z postępowaniem powypadkowym nadleśnictwa - wyjaśnia prokurator Jacek Masztalerz z Prokuratury Rejonowej w Gostyniu.

 

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone