Zamknij
REKLAMA

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i pobrano krew do badań, a on sam trafił do policyjnej izby zatrzymań

13:58, 13.11.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

O posiadanie narkotyków i prowadzenie auta pod ich wpływem podejrzewany jest 22-latek zatrzymany przez policjantów. Miała to być rutynowa kontrola drogowa, ale młody mężczyzna był bardzo niespokojny, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

Do zatrzymania 22-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego doszło w sobotę (11 listopada) około godziny 22.00 w jednej z miejscowości gm. Poniec. To miała być rutynowa kontrola. Kierowca alfy romeo był jednak bardzo nerwowy, co wzbudziło podejrzenia policjantów. - W trakcie dalszej kontroli mundurowi znaleźli pudełko z zawartością ponad 3 gram marihuany, woreczek foliowy z zawartością blisko 2 gram amfetaminy oraz fiolkę z zawartością ponad 2 gram metaamfetaminy - wylicza st. asp Monika Curyk, zastępca rzecznika KPP Gostyń. Na sumieniu miał znacznie więcej. - 22-latek został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Badanie dało wynik pozytywny, który wskazał zawartość marihuany i amfetaminy - dodaje zastępca rzecznik gostyńskiej komendy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i pobrano krew do badań, a on sam trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pod ich działaniem karę do lat 2. Prowadzenie samochodu po narkotykach stanowi takie samo zagrożenie jak jazda po alkoholu. Aby bezpiecznie poruszać się po drodze, kierowca musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do szybkiego podejmowania decyzji. Narkotyki zaburzają tę sprawność i uniemożliwiają bezpieczne prowadzenie samochodu, co w konsekwencji może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Fot. KPP Gostyń, fotolia.pl

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

hehehehe

1 1

Ale że im nie uciekł aż do Leszna .... to aż dziwne.... 14:40, 13.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hehehheheh

1 0

To jest bardzo dziwne. 15:45, 13.11.2017


BenBen

2 2

konfiskata bryczki + odwyk w Rawiczu ! fota w necie ! 15:05, 13.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018