Zamknij

Tylko w ubiegłym roku w powiecie gostyńskim zgłoszono za pośrednictwem systemu ponad 400 takich miejsc a dwieście się potwierdziło...

14:20, 26.02.2021 M.S Aktualizacja: 15:24, 26.02.2021
Skomentuj Foto: Fotolia Foto: Fotolia

Od ponad czterech lat w Polsce działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to służy do wskazania policji występujących zagrożeń w miejscu zamieszkania, pracy, nauki i wypoczynku. Tylko w ubiegłym roku w powiecie gostyńskim zgłoszono za pośrednictwem systemu ponad 400 takich miejsc a dwieście się potwierdziło. Co mieszkańcy zgłaszali najczęściej?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym z kanałów wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a policją. Zasygnalizowanie sprawy jest bardzo proste. Wystarczy odszukać na stronie internetowej dowolnej komendy policji w Polsce zakładkę "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" potwierdzić regulamin korzystania z aplikacji i zgłaszać jedno zdarzenie na dobę. Jest ono anonimowe i nie wymaga rejestracji. Po wpisaniu zgłoszenia,  miejsce to będzie od razu widoczne na mapie - najpierw w kolorze zielonym.

Specjalnie powołani koordynatorzy, mają dwa dni na podjęcie zgłoszenia. Jeśli tak się stanie,  kolor ikony zmieni się na żółty. Potem odpowiednie piony policji w ciągu tygodnia weryfikują sygnał od obywatela. Jeśli się potwierdzi, ikonka symbolizująca wskazaną kategorię wyświetli się na czerwono i policjanci zaczną działać.  Jeśli nie, całkowicie zniknie z mapy.

W 2020 roku, za pośrednictwem mapy, w powiecie gostyńskim zgłoszono blisko 400 takich zagrożeń, z czego połowa się potwierdziła. Jakie zgłoszenia pojawiały się najczęściej? - Najczęstszym zagrożeniem zaznaczanym na mapie było przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy (124 zgłoszenia) z czego 70% została potwierdzona i wyeliminowana. Kolejnym najczęstszym zagrożeniem było nieprawidłowe parkowanie – 77 zgłoszeń. Połowa z nich została potwierdzona - informuje asp. sztab. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu. - Zgłoszenia, które funkcjonariusze określą jako potwierdzone wdrażane są przez kierownictwo Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego w policyjne zadania do służby. W 2020 roku całkowicie zniwelowano blisko dwieście zgłoszonych zagrożeń - zapewnia rzecznik KPP Gostyń. 

Policja zachęca mieszkańców do korzystania z mapy i wskazywania miejsc największego zagrożenia. - Zachęcamy obywateli do korzystania z tej formy sygnalizowania mundurowym miejsc zagrożonych. Przypominamy jednocześnie, że za pośrednictwem mapy można zgłaszać niepokojące sygnały związane z naruszeniem bezpieczeństwa, które nie mają charakteru sprawy pilnej. Do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W takich przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 - podsumowuje asp. sztab. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu.

[ALERT]1614345477802[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

kierowcakierowca

6 0

Mapa zagrozen na stronie komendy policjii w Gostyniu jest w rozsypce-sprobuj tam znalezc pkt zagrozenia w powiecie 15:44, 26.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

ZenekZenek

1 0

Zupełnie niezrozumiałe jest dla mnie usunięcie mojego komentarza .
Napisałem tylko ..jaka stawka za rozliczenie pita w poszczególnych biurach..to coś złego niestodownego ?nie bardzo rozumiem 🤔jeśli biura prowadzą legalną działalność gospodarcza a taka przecież prowadzą to i stawki maja chyba legalne.
Reklamuj
ecie kilka biur rachunkowych i co ? mam latać po całym Gostyniu i pytać .Myślę,ze łatwiej byłoby napisać przykładowe stawki a nie od razu usuwać nie pasujące Wam nie obraźliwe komentarze.
10:02, 27.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%