Zamknij
REKLAMA

A teraz jeszcze wydali płytę...

15:56, 11.01.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Biskupizna to region gdzie kultywuje się dawne tradycje. Starsi przekazują je młodym, a ci chętnie biorą udział w warsztatach i wydarzeniach proponowanych przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi. Tak narodził się pomysł wydania płyty związanej z folklorem muzycznym Biskupizny. Jej promocja odbyła się pod koniec zeszłego roku w Poznaniu, jednak wczoraj po raz pierwszy zaprezentowano ją w Krobi podczas spotkania świąteczno-noworocznego.

"Lala gąski na gałązki - dziecięce tradycje muzyczne Biskupizny". To wydawnictwo płytowe będące zbiorem pieśni, wyliczanek i zabaw, pochodzących głównie z repertuaru Anny Chudej. Ich wykonawcami są młodzi biskupianie w wieku od 6 do 14 lat. Prezentuje ono mniej znane tradycje – jak to onegdaj dzieci na biskupiźnie się bawiły.

Przed publicznością zaprezentowała się część młodych artystów, których głosy można usłyszeć na płycie. Zebrani wysłuchali też repertuaru grupy działającej przy Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi. Dzieci zagrały na skrzypcach i dudach utwory biskupiańskie oraz kolędy.

[ALERT]1547219500112[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone