Zamknij
REKLAMA

A na koniec będzie zabawa...

09:37, 10.10.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

Założyli rękawice i posprzątali zaniedbany teren naprzeciwko placu zabaw przy wjeździe do Pudliszek. Grupa mieszkańców wzięła więc sprawy w swoje ręce. Chcą, aby przyszłości stanął w tym miejscu tak zwany ,,witacz”.

Działka sąsiadująca z drogą powiatową u zbiegu Ponieckiej i Leszczyńskiej nie wyglądała dobrze. Teren, który jest nieużytkiem, szpecił okolicę placu zabaw i dojścia do ,,Porąbki”, czyli stawu po przeciwnej stronie szosy. Grupa mieszkańców postanowiła to jednak zmienić. - Teren ten jest nieużytkiem, a w najbliższym czasie zostanie objęty rewitalizacją. Chcemy dokonać tam nasadzeń roślin, a docelowo chcielibyśmy, aby w tym miejscu powstał "witacz” - tłumaczył Damian Walczak, jeden z uczestników akcji.

Na realizację projektu grupa nieformalna pod nazwą „Uczniowie Fenrycha” otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Grantów Społecznych. - W prace zaangażowała się duża grupa mieszkańców, a wśród nich także urzędnicy, radni oraz młodzież ze Stowarzyszenia Ochoczo Szczerze Pomagamy. Natomiast wczoraj sołtys oraz miejscowi rolnicy wykonali kolejne prace ziemne – poinformował Walczak. Do wykonania zostały jeszcze nasadzenia nowych roślin, a po finalizacji wszystkich prac grupa planuje spotkanie integracyjne.

(n)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Pudliszkanin Pudliszkanin

1 0

Moim zdaniem fajna inicjatywa. To miejsce powinno rzeczywiście wyglądać inaczej. Może być kiedyś fajną wizytówką dla wjeżdżających do Pudliszek od strony Leszna. 10:34, 13.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone