Zamknij
REKLAMA

Mogą sporo zyskać...

11:48, 05.10.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

Przez cały październik w gminie Krobia trwać będą spotkania aktywizujące mieszkańców do działania na rzecz swoich miejscowości. Koordynatorem jest centrum PISOP z Leszna, a koszty opłaca gmina. Dzięki takim działaniom we wsiach mogą powstać nowe inwestycje i akcje społeczne.

W gminie Krobia aktywność sołectw jest duża. Są oczywiście liderzy tacy jak Potarzyca, ale pozostałe sołectwa też mają szansę co roku wykazać się swoimi pomysłami. Żeby pobudzić mieszkańców do kreatywności, Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP zorganizowało inaugurację cyklu spotkań tego typu dla mieszkańców Chumiętek, Pudliszek, Karca, Ziemlina i Przyborowa. - Było ono pierwszym z czterech, które zaplanowane zostały w ramach projektu „Aktywna i społeczna gmina Krobia”, dofinansowanego przez samorząd w drodze konkursu na realizację zadań publicznych. Analizowano na nim potrzeby mieszkańców i dzięki temu łatwiej będzie wymyślić nowe, ciekawe cele – mówi Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

Cykl spotkań we wsiach trwać ma przez cały październik. Kolejne zaplanowano na 19 października po południu dla mieszańców Pijanowic, Bukownicy, Starej Krobi, Domachowa, Żychlewa i Wymysłowa. Z kolei 30 października swoje pomysły i oczekiwania mogą zgłaszać mieszkańcy Kuczyny, Kuczynki, Grabianowa, Rogowa, Niepartu, Gogolewa i Ciołkowa, a na koniec – 6 listopada konsultacje odbędą się dla mieszkańców Potarzycy, Chwałkowa, Posadowa i Sułkowic. Spotkania trwają zwykle trzy godziny i rozpoczynają się w południe.

(n)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone