Zamknij
REKLAMA

Czekają na propozycje

09:00, 10.08.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

Piąty raz władze Krobi dają mieszkańcom szansę wskazania ważnej dla nich inwestycji, która otrzyma wsparcie w ramach Funduszu Miejskiego. W przyszłym roku będzie to kwota 45 tysięcy złotych. Przez ostatnie lata dzięki tym nakładom zrealizowano sporo inwestycji.

Fundusz miejski to odpowiedź na to, co doskonale znają mieszkańcy wsi w formie funduszu sołeckiego. W Krobi ten system działa już od czterech lat. W każdym budżecie gminy wydzielana jest pula pieniędzy, o której rozdziale nie decydują radni, ale sami mieszkańcy. W tym roku dzięki temu programowi zamontowano szafki dla uczniów w Szkole Podstawowej oraz ławki „seniora” i kosze uliczne na terenach gminnych przy Powstańców Wielkopolskich. Gmina właśnie ogłosiła, że rusza kolejna edycja programu, a urząd czeka na propozycje. Ma też nadzieję, że w przeciwieństwie do kolejnych lat, propozycje nie będą dotyczyć remontów dróg. Na te cele gmina ma zupełnie inne fundusze - Często składano wnioski dotyczące dróg gminnych takich jak Świętego Idziego, Wiosennej, Szkolnej, Sobieskiego czy Dworcowej. Wnioski te zwykle znacznie przekraczały zakładane na fundusz miejski 40 tysięcy złotych. Mimo to jednak część z nich została zrealizowana. Przykład to chodniki na Dworcowej. W kilku innych realizowane są działania dokumentacyjne jak na Szkolnej, Wiosennej i Sobieskiego – wyjaśnia Damian Walczak, skarbnik Krobi.

Od 2015 roku w ramach funduszu w Krobi powstały między innymi ścieżki w Parku Jana Pawła II , czy altana ogrodowej przy kompleksie Orlik. Program załamał się lekko we 2017 roku z powodu małego zainteresowania mieszkańców. Jedyny wniosek złożony wtedy dotyczył remontu ulicy Wiosennej i był wówczas niemożliwy do realizacji.

(n)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone