Zamknij
REKLAMA

Z pustego i Salomon nie naleje...

09:09, 13.06.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Wciąż nie ma porozumienia między starostwem a gminą Krobia w sprawie działki i zabudowań przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Powiatowe służby rozważają przekazanie działki, ale wcześniej trzeba wydać kilka tysięcy złotych na regulację spraw własnościowych. Starostwo nie kwapi się do tych wydatków przed przekazaniem gminie terenu.

Starania o nieodpłatne przejęcie od powiatu działki przy ul. Powstańców Wielkopolskich 51 wraz z zabudowaniami trwają od wielu miesięcy. Gmina ma plan stworzenia w tym miejscu inkubatora przedsiębiorczości. Na tym gruncie mieści się obecnie baza służb drogowych i magazyny. Powiat nie jest jednak właścicielem całości terenu. Na majowym posiedzeniu zarządu w tej sprawie wypowiadali się przedstawiciele referatu nieruchomości Starostwa Powiatowego w Gostyniu. Ich zdaniem przed podjęciem jakichkolwiek decyzji konieczne jest uregulowanie stanu prawnego terenu, bo jego część jest własnością Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Zdaniem urzędników powiatowych jedyna możliwa forma „uzgodnienia stanu prawnego działki” to wykup od wojewody. A tego starostwo robić nie zamierza.

- Wiąże się to z poniesieniem przez powiat gostyński kosztów wykonania podziału geodezyjnego działki oraz operatu szacunkowego nowo wydzielonej działki, a następnie sporządzenia aktu notarialnego i opłat wieczystoksięgowych. Wydatki te mogą wynieść około 5-6 tysięcy złotych. Niezasadnym jest ponoszenie takich kosztów przez powiat gostyński w sytuacji, gdy nieruchomość ma zostać w całości nieodpłatnie przekazana gminie Krobia - czytamy w opinii wydziału nieruchomości. Powiat chce w tej sprawie rozmawiać z gminą. Do konkretnych ustaleń na razie nie doszło. - Czekamy na decyzję i ruch powiatu gostyńskiego w tej sprawie – kwituje Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

Wciąż nie wiadomo też, co miałoby stać się z bazą służb drogowych po ewentualnym przejęciu krobskiej działki. Dziś w tym miejscu działa biuro, garaże, kotłownia i magazyny. Na placu magazynowane są materiały budowlane i sprzęt drogowy.

(m)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone