Zamknij
REKLAMA

Dzieci nagrają płytę z folklorem. Ćwiczą emisję głosu

08:26, 16.04.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Dziecięco-młodzieżowa płyta z folklorem biskupiańskim ma być gotowa jeszcze przed wakacjami – zapewnia Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi. Najmłodsi szkolą właśnie emisję głosu pod okiem Joanna Szaflik i Anny Chudej. Niestety konkursowa realizacja innego wydawnictwa Centrum - płyta „Wesele Biskupiańskie” - nie pokonała konkurencji na festiwalu Fonogram Źródeł w Warszawie.

Zgłoszenie płyty nagranej przez muzyków Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic do ogólnopolskiego konkursu miało miejsce ma przełomie lutego i marca. Fonogram Źródeł to konkurs organizowany przez Polskie Radio, którego celem jest promocja muzyki tradycyjnej z terenu całej Polski. - Nie udało się niestety tym razem, ale konkurencja była naprawdę bardzo silna – przyznaje Krzysztof Polowczyk, instruktor GCKiR w Krobi.

Do kolejnych nagrań przygotowuje się natomiast najmłodsza część zespołu. - Płyta, którą chcemy wydać, planowana jest na najbliższe miesiące. Chcemy, by była gotowa do wakacji, stąd cykl warsztatów, które udało nam się zorganizować dzięki kolejnym dofinansowaniom – dodaje K. Polowczyk. Ostatnio dzieci i młodzież miały okazję szkolić warsztat pod okiem Anny Chudej - mistrzyni śpiewu biskupiańskiego i tancerki ludowego oraz Joanny Szaflik, współpracującej z Domem Tańca Poznań oraz Fundacją Dudziarz.eu.

- Od 2014 roku zajmuje się ona głównie muzyką Biskupizny, ziemi kaliskiej oraz ziemi sieradzkiej, prowadząc badania terenowe w poszukiwaniu repertuaru i mistrzów muzyki tradycyjnej oraz studiując nagrania archiwalne. Jest psychologiem, coachem i trenerem grup, co stanowi podstawę umiejętności w pracy warsztatowej - informuje Polowczyk.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone