Zamknij
REKLAMA

Poprzedni ubezpieczyciel wypłacił gminie 172 936 zł z tytułu ponad 130 szkód

08:26, 13.03.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Za kilka dni samorząd Krobi zamierza rozstrzygnąć przetarg na ubezpieczenie swojego majątku. Polisa ma przez najbliższe trzy lata chronić mienie gminy, ale także podległych jej jednostek. O tym, że jest niezbędna, samorząd przekonał się, otrzymując w ramach kończącej się właśnie umowy rekompensaty w ramach ponad stu szkód majątkowych.

Samorząd, podobnie jak osoby prywatne, musi zabezpieczać swój majątek, którego wartość niejednokrotnie liczona jest w milionach złotych. W Krobi właśnie wygasa poprzednia polisa i gmina rozpoczęła poszukiwania ubezpieczyciela, który obejmie ochroną jej mienie na kolejne trzy lata.

- Mówimy o ubezpieczeniu od ognia, skutków żywiołów, uszkodzenia lub utraty usługi ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych. Ubezpieczenie dotyczy majątku gminy, w tym jej jednostek organizacyjnych - Urzędu Miejskiego w Krobi, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krobi, Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi oraz szkół i przedszkoli z ich oddziałami i filiami – wylicza Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

Zakresem ubezpieczenia zostaną objęte budynki, w tym świetlice wiejskie, pojazdy, maszyny, obiekty małej architektury, gotówka, sprzęt elektroniczny, szyby oraz oprogramowanie. Polisa dotyczyć będzie także tzw. OC, czyli odpowiedzialności cywilnej z tytułu chociażby zarządzania drogami, pracodawcy, organizatora imprez, najemcy, za szkody w rzeczach ruchomych. Gmina musi też uwzględnić w polisie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - w tym strażaków OSP, uczestników imprez, wolontariuszy czy pojazdów.

- Ubezpieczeniu podlegać będzie m.in. 28 pojazdów, w tym przyczep, ciągników, pojazdów OSP, 126 budynków i budowli, 53 wiaty różnego przeznaczenia oraz blisko 300 sztuk i zestawów sprzętu RTV, AGD oraz komputerowego i elektronicznego - dodaje Sarbinowski.

Skuteczność i konieczność posiadania polis wykazał poprzedni, trzyletni okres ubezpieczeniowy. - W jego trakcie gmina otrzymała od obecnego ubezpieczyciela odszkodowania w łącznej wysokości 172 936 złotych z tytułu ponad 130 szkód – wyjaśnia A. Sarbinowski. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jeszcze w marcu. Nowa umowa obowiązywać ma od kwietnia aż do wiosny 2021 roku.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone