Zamknij
REKLAMA

Gmina da kasę po likwidacji szamba

13:41, 12.02.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Nawet 4 i 6 tysięcy złotych dofinansowania na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków mogą otrzymać osoby, które złożą odpowiedni wniosek w krobskim ratuszu. Wyższe wsparcie dotyczyć będzie inwestycji wielorodzinnych. Warunkiem otrzymania pomocy będzie jednak udokumentowana likwidacja szamba.

Szamba przy domach są wciąż czasem jedyną możliwością magazynowana ścieków tam, gdzie nie wybudowano kanalizacji. Nie są jednak rozwiązaniem idealnym. Gmina Krobia chce ich likwidacji i proponuje właśnie mieszkańcom terenów nie skanalizowanych budowę przydomowych oczyszczalni. Oferuje też konkretne finansowe wsparcie.  - Przydomowe oczyszczalnie ścieków to doskonała alternatywa dla tradycyjnych szamb tam, gdzie nie ma lub najprawdopodobniej nie będzie w przyszłości kanalizacji sieciowej. Gmina daje możliwość ubiegania się o środki mieszkańcom tych miejscowości, które nie są objęte planem budowy sieci kanalizacyjnej sanitarnej lub właścicieli gospodarstw domowych położonych w dużej odległości od zwartej zabudowy – mówi Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miasta.

Jednym z głównych warunków otrzymania dotacji jest jednak likwidacja istniejącego szamba. Na dotację mogą liczyć te systemy przydomowe, których przepustowość nie przekracza 5 metrów sześciennych na dobę. Wsparcie finansowe na budowę małe oczyszczalni pokrywa połowę kosztów udokumentowanych na podstawie faktury lub rachunku. Wynieść może cztery tysiące złotych dla budynków jednorodzinnych i o dwa tysiące więcej dla oczyszczalni w budynkach wielorodzinnych. Urzędnicy z Krobi zapewniają, że wszystkie formalności można załatwić w ratuszu.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018