Zamknij
REKLAMA

Progi zwalniające zniknęły, czy wrócą jeszcze na Grunwaldzką?

09:53, 12.01.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej w Krobi zastanawiają się, kiedy na drogę wrócą progi zwalniające zdemontowane w ubiegłym roku. "Szykany" zdemontowano, bo zostały uszkodzone. Do dziś nie wróciły jednak na miejsce. Urząd tłumaczy, że rozważa kilka koncepcji poprawy bezpieczeństwa na tej drodze i nie wybrał jeszcze ostatecznej.

W sprawie progów na ul. Grunwaldzkiej mieszkańcy zwrócili się z prośbą do reprezentującego ich radnego. Jeszcze w listopadzie na jednym z posiedzeń Rady Miasta pojawiła się interpelacja w tej sprawie. - Zdemontowano uszkodzone progi zwalniające, ale nowe się nie pojawiły. Mieszkańcy zwrócili się z zapytaniem, czy w to miejsce zostaną zamontowane nowe gumowe, czy też zostaną wyremontowane te, które były uszkodzone – pytał radny Hieronim Urbański.

Gmina zorganizowała spotkanie z mieszkańcami, na którym wysłuchała opinii dotyczących rozwiązań drogowych. Wśród głosów pojawiały się także przeciwne powrotowi spowalniaczy. Powodem miał być hałas przejeżdżających aut. - Na chwilę obecną nie ma konkretnej decyzji w sprawie progów zwalniających przy ul. Grunwaldzkiej, jednak rozważane są różne rozwiązania techniczne, w tym między innymi wariant z wyniesionym przejściem dla pieszych – wyjaśnia Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

(m)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (2)

kierowca ekologkierowca ekolog

0 0

"Urząd tłumaczy, że rozważa kilka koncepcji poprawy bezpieczeństwa na tej drodze........"
Po pierwsze. Najskuteczniejszą koncepcją poprawy bezpieczeństwa na ul. Grunwaldzkiej byłby zakaz parkowania samochodów na całej długości. Normalnie nie można przejechać ulicą ponieważ mieszkańcy sobie parking zrobili z ulicy. Podobnie na Miejsko-Góreckiej. Prawdopodobnie dopóki nie będzie tam porządnej stłuczki, dopóty nic się tam nie zmieni.
Po drugie ekologia. Ciągle hamowanie i ruszanie, czy to przez progi zwalniające, czy przez zaparkowane auta nie zwiększa poprawy powietrza. 13:11, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Co z tym krajemCo z tym krajem

0 0

No właśnie a co z ekologią? Hamowanie i ruszanie ile spalin więcej! Ekologia! pod tym szyldem zarabia się fajne pieniądze dla gmin. Kiedyś były fotoradary teraz jest ekologia tu mandacik tam kara i konto puchnie. 11:43, 13.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone