REKLAMA

Wielki sukces festiwalu. W sercach zagrała im żołnierska nuta

15:05, 12.10.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Żołnierski klimat poczuli uczestnicy festiwalu "W sercu nam gra - Piosenka Żołnierska". Na scenie zaprezentowało się ponad dwudziestu wykonawców z kilku powiatów. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Serca jury podbił utworem "Serce w plecaku" Piotr Rzepecki - podopieczny Warsztatów Terapii Zajęciowej z Miejskiej Górki.

Przed laty Dom Pomocy Społecznej w Rogowie organizował festiwale teatralne trwające trzy dni. Było to jednak kosztowne przedsięwzięcie. Kiedy zarządzanie placówką objęła Renata Wojda, nową tradycją stały się festiwale piosenki. - W zeszłym roku rozpoczęliśmy cykl festiwalowy konkursu piosenki, w którym udział wzięli przedstawiciele Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Zakładów Opieki Leczniczej. Pomysł spodobał się - mówiła Renata Wojda, dyrektor DPS w Rogowie.

W zeszłym roku tematem przewodnim konkursu było... lato. W tegorocznej edycji organizatorzy postawili na piosenki żołnierskie. - Szukaliśmy pomysłu na klimat. Zainspirowała nas "Strefa Militarna", której niestety już nie ma. Nawet wyświetlamy w tle zdjęcia ze "Strefy Militarnej", którą odwiedzaliśmy - mówił Dawid Kaczmarek, jeden z głównych organizatorów. Dzięki panu Jackowi Roszakowi, miłośnikowi militariów i wojskowości, scena krobskiego kina "Szarotka" nabrała odpowiedniego klimatu. - Mamy tutaj militarne rekwizyty. Wszyscy pracownicy DPS Rogowo są odpowiednio ucharakteryzowani i wczuli się w klimat, podobnie jak występujący na scenie - mówiła Renata Wojda.

Na scenie zaprezentowało się łącznie ponad 200 uczestników z kilku powiatów. - Samych występów jest 23. Natomiast artystom na scenie towarzyszyły osoby współtworzące choreografię, dzięki temu występy były bardziej atrakcyjne - mówiła dyrektor Renata Wojda, dodając, że już planują kolejną edycję. Nie zdradziła, do jakiej tematyki będzie nawiązywał festiwal, ale na pewno zmieni się jego formuła. - Chcemy wyjść naprzeciw podopiecznym. Uczestnicy sygnalizowali, że nie zawsze mają kogo wystawić do śpiewania, dlatego zastanawiamy się nad częścią recytatorską - wyjaśnia Renata Wojda.

Wyniki festiwalu "W sercu nam gra - Piosenka Żołnierska":
I miejsce - Piotr Rzepecki WTZ Miejska Górka
II miejsce - Arkadiusz Szefer ŚDS Gostyń
III miejsce - Marlena Stróżyk ŚDS Chwałkowo

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018