Zamknij
REKLAMA

Budynek na Wyspie Kasztelańskiej znika w oczach

12:43, 12.09.2017 | (m)
REKLAMA
Skomentuj

Trwa remont budynku dawnych garaży na Wyspie Kasztelańskiej. Budowlańcy zdemontowali już dach, okna i bramy, pozostawiając tylko szkielet. Na nim powstać ma Centrum Popularyzacji Nauki w Krobi, czyli tak zwany Mały Kopernik. Część budowlana ma potrwać do listopada.

Zakres prac prowadzonych od początku września na Wyspie Kasztelańskiej jest duży. Obiekt dawnych garaży zmienił się znacząco. Ekipa budowlana zdjęła już cały dach. Z dawnych pomieszczeń pozostały jedynie ściany. - Część materiałów pochodzących z rozbiórki została zagospodarowana przez wykonawcę. Więźba dachowa budynku nie nadawała się do niczego ze względu na stan i wiek – przyznaje Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędy Miejskiego.

W oparciu o konstrukcję budynku garaży powstaje teraz nowoczesna sala wielofunkcyjna z zapleczem socjalnym. Wraz z nowym budynkiem na Wyspie pojawić ma się też podjazd dla niepełnosprawnych. Wymagają tego przepisy budowlane. Wartość robót zapisana w umowie to 479 485,80 zł. W zamian wykonawca zobowiązał się do udzielenia siedmioletniej gwarancji. Termin realizacji tej części prac został ustalony na połowę listopada. Później samorząd przystąpi do wyposażania obiektu. Samo centrum ma ruszyć w Krobi w 2018 roku.

((m))
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018