Zamknij
REKLAMA

Cisza przed burzą?

10:38, 07.06.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że jeden z operatorów sieci komórkowej planuje postawić wieżę telefonii komórkowej przy przedszkolu w Piaskach. Budowa dotąd nie ruszyła, a sprawa jakby ucichła. Tymczasem pojawiła się kolejna firma, chcąca postawić podobny maszt w okolicach ulic Warszawskiej-Grunwaldzkiej-Polnej.

Temat poruszył  radny Dariusz Naskręt z Piasków - Niedawno sporo kontrowersji wśród mieszkańców Piasków budziła budowa masztu przy przedszkolu samorządowym w Piaskach. Czy firma przyjęła zaproponowaną przez gminę lokalizację zastępczą? - zastanawiał się radny.

Okazuje się, że sprawa nie jest wcale taka prosta. - Jest w zawieszeniu - poinformował wójt Wiesław Glapka. - Chodzi o kwestię nierozwiązanych spraw spadkowych w przypadku jednej z działek - kontynuował włodarz. To jednak nie jedyna niewiadoma. Operator nadal też nie odpowiedział gminie  czy zgadza się na ewentualną zmianę lokalizacji wieży, która mogłaby powstać przy drodze między osiedlem a klasztorem - znajduje się tam ogrodzona działka gminna. - Firma nie raczyła na nasze pytania odpowiedzieć, więc temat jest nadal aktualny, ale też bardzo trudny - tłumaczył wójt Wiesław Glapka dodając, że kolejny operator chce wejść na teren Piasków.

Chodzi o T-Mobile, który planuje ustawić wieżę telefonii komórkowej w okolicach ulic – Warszawskiej-Grunwaldzkiej-Polnej. Przedsiębiorstwo mniej więcej dwa lata temu próbowało ustawić maszt w tym rejonie, ale inwestycję zablokowali mieszkańcy. Co ciekawe w tym rejonie istnieje już jedna wieża telefonii komórkowej należąca do sieci Plus.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Jestem zaJestem za

7 2

Na placu wolności można by było i tak nic tam.nie ma a jest to najwyższy punkt w piaskach 11:09, 07.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JerzyJerzy

5 6

To może w twoim ogródku niech postawią. Jestem za. 11:54, 07.06.2019


lisi_ogonlisi_ogon

6 1

na Piaskach jak najbardziej to dobre miejsce na maszt 12:46, 07.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Myśliwy Myśliwy

0 5

Pewnie jesteś z Gostynia ;) 13:35, 07.06.2019


AgaAga

9 2

Na tym zadupiu jakim są piaski z zasięgiem naprawdę jest jak 20 lat temu :) 13:32, 07.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone