Zamknij

Ruszył sezon pielgrzymek.Tradycją jest, że pątnicy zatrzymują się w różnych miejscach naszego regionu na odpoczynek. Tak było w Goli...

08:35, 08.07.2019 MiS Aktualizacja: 09:17, 08.07.2019
Skomentuj

Od lat powiat gostyński leży na trasie wielu grup pielgrzymkowych zmierzających na Jasną Górę. Tradycją jest, że pielgrzymi zatrzymują się w różnych miejscach naszego regionu na odpoczynek i poczęstunek. Tak było w Goli, gdzie chwilę wytchnienia znalazła Grupa 20. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki Na Jasną Górę. Pątnicy zamierzają dotrzeć do celu 15 lipca.

Przez powiat gostyński przechodziło wczoraj kilka grup pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. W Goli, gmina Gostyń spotkaliśmy pątników grupy 20. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki z Grodziska Wlkp. ugoszczonych przez mieszkańców wsi. W drodze są od 5 lipca. - Pogoda bardzo nam sprzyja, jesteśmy zadowoleni. Nie jest ani za gorąco, ani za zimno – taka idealna temperatura. Łatwiej się idzie, jest mniej problemów ze zdrowiem - mówił ks. Tadeusz Baranowski, przewodnik Grupy 20. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Pątnicy mają do pokonania 300 kilometrów – dziennie przemierzają nawet 30 kilometrów. W tym roku w grupie pielgrzymuje ponad 100 osób. - Mamy przyrost - mówi ks. Tadeusz Baranowski. - Na razie jest około 120 osób, ale cały czas pielgrzymi dojeżdżają, bo nie wszyscy otrzymują urlopy i nie wszyscy mogą być na całej pielgrzymce. Codziennie dojeżdżają kolejni chcąc być z nami chociaż 1-2 dni i trochę zaczerpnąć tego ducha - wyjaśniał kapłan.

Najmłodszym pielgrzymem w grupie jest 3-letni Alan z rodzicami, a najstarszy pan Karol – 73 lata. - Idzie z nami pani Jola i to jest jej 25. pielgrzymka, ale są tez inni weterani, którzy wspierają nas swoim doświadczeniem i wiedzą - mówił ks. Tadeusz Baranowski.

Z Goli pielgrzymi ruszyli w stronę Sikorzyna, a dalej do Bukownicy. Noc spędzili w Żychlewie, a dziś rano ruszyli w dalszą drogę na Jasną Górę. W tym roku przyświeca im hasło - "Z Maryją w nowe czasy". - Jest to hasło związane z peregrynacją kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która zaczęła się w tym roku w naszej archidiecezji i potrwa dwa lata. W związku z tym, my idziemy do Maryi, aby zaprosić ją do naszych parafii - podsumowuje ks. Tadeusz Baranowski.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

NiepielgrzymNiepielgrzym

4 12

Tę plastikowe naczynia i sztućce!!! Czy ktoś pomyślał, ile śmieci wyprodukowano przy okazji jednego zaledwie posiłku tej pielgrzymki? To jest nieprawdopodobne. 09:39, 08.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PielgrzymPielgrzym

7 5

Nie mialeś już ci napisać ? Nienawiść do pielgrzymki cię zżera widzę. Żałosne. 10:44, 08.07.2019


reo

ekolog do pielgrzymaekolog do pielgrzyma

5 7

Brak dbałości o środowisko to jest właśnie grzech ciężki przeciw ekologii. Po to się idzie na pielgrzymkę, żeby grzeszyć? Chyba nie...? 12:57, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KK

6 5

Nienawiść do pielgrzymki? Serio.
Dbający o środowisko wrogiem katolików ?
13:09, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZuiZui

2 2

Ciekawe jak bardzo wy jesteście ekologiczni? Bo widzieć błędy innych to zawsze, ale swoich już nie bardzo! Śmieci segregujecie jak należy? Ile palą wasze auta? Odpowiecie?

Dla wszystkich pielgrzymów - bezpiecznej drogi przede wszystkim! :D 18:11, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MartaMarta

4 1

Ludzie. Nie chodzę na pielgrzymki ale nic przeciwko nim nie mam. Ludzie zostali zaproszeni, przyszli, zjedli, poszli. Koniec kropka. Jestem ciekawa ile ludzi korzysta z zastawy jedząc na świeżym powietrzu posiłek. Jestem ciekawa Niepielgrzym jak idziesz na zabawę albo dożynki do Goli to piwko pijesz z kufla przyniesionego z domku. Jeśli tak to przepraszam a jeśli nie to zastanów się dobrze zanim coś napiszesz. Niestety jest taka grupa ludzi, która ze wszystkiego zrobi problem. 18:20, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%