Zamknij
REKLAMA

Na bank dotrzymają słowa...

15:04, 06.12.2018 | MiM
REKLAMA
Skomentuj

„Czytanie za uśmiech, „Keep the blues music” i „Świątynia Muz” – to pomysły w zgłoszone w ramach III edycji plebiscytu „Bank Inicjatyw Społecznych” Wysokość środków na realizację projektu uzależniona była od decyzji osób obecnych na sali.

Podczas wczorajszej Gali Wolontariusz Roku Powiatu Gostyńskiego „Edmundy 2018” miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie – prezentacja projektów biorących udział w III edycji plebiscytu „Bank Inicjatyw Społecznych” Wysokość dofinansowanie zależała od decyzji osób obecnych na sali, a każdy z uczestników miał 3 minuty, by przekonać do siebie widzów

Fundacja „Fabryka Pomysłów” zaprezentowała projekt stworzony przez Przedszkole Samorządowe z oddziałami integracyjnymi w Piaskach pod nazwą „Czytanie za uśmiech”. Dyrektor placówki przekonywała, że zaszczepianie miłości do książek wśród dzieci ma może mieć istotne znaczenie dla ich dalszego rozwoju. Widzowie obejrzeć też film z radami od przedszkolaków, co robić by każdy dzień był dla nas dobry. Sebastian Nowak, ambasador „Czytania za uśmiech” zachęcał do wyboru tego projektu, przekonując, że skorzystają na nim wszyscy – rodzice, dzieci i samo przedszkole.

Pod patronatem Fundacji „Fabryka pomysłów” zaprezentowała się też druga grupa. Projekt „Keep the blues music” (Poczuj bluesa) - stworzony przez Marcina Nowaka w duecie z Chuckiem Frazierem. Muzycy wykonali na scenie utwór, który zachwycił publiczność swoim niezwykłym brzmieniem. Ambasador projektu Wojciech Czemplik zaznaczył, że artyści krótko ze sobą występują. Do niedawna dzieliły ich tysiące kilometrów, jednak połączyła właśnie muzyka.

Trzeci projekt zaprezentowało Stowarzyszenie „Pogorzelskie Towarzystwo Kulturalne” pt. „Pogorzela 20.50 – Świątynia Muz”. Ambasador przedsięwzięcia Jerzy Hejduk, wspominając o działaniach, które w Pogorzeli zostały już zrealizowane zachęcał do głosowania. Jak się okazuje przed „Pogorzelskim Towarzystwem Kulturalnym” zadanie jeszcze ambitniejsze – rewitalizacja budynku nieczynnego kościoła ewangelickiego, w którym młodzież chce zorganizować „Świątynię muz” - miejsce wydarzeń kulturalnych.

Głosowanie przebiegło bardzo sprawnie. W oczekiwaniu na jego wyniki na scenie zaprezentował się po raz kolejny duet gitarowy Marcin Nowak i Chuck Frazier, dając próbkę swoich niesamowitych umiejętności

W III edycji plebiscytu „Bank Inicjatyw Społecznych” przegranych nie było. Wysokość środków na realizację projektów została jednak uzależniona od zajętego miejsca. Ostatecznie najwięcej głosów uzyskał projekt – „Czytanie za uśmiech”. A do Przedszkola Samorządowego w Piaskach powędrowało 3000 zł. Z kolei czek warty 2000 zł otrzymali Marcin Nowak i Chuck Frazier za projekt „Keep the blues music”. Stowarzyszenie „Pogorzelskie Towarzystwo Kulturalne” z przedsięwzięciem „Pogorzela 20.50 – Świątynia Muz” musiało zadowolić się kwotą 1000 zł. Na realizację pogorzelskiej „Świątyni muz”

(MiM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

pajacowaniepajacowanie

6 2

Z tymi Ambasadorami projektu,czytania ,przedsiewziecia ,drogi czy czego tam jeszcze to powoli zakrawa na cyrk. Kto ma takie kompleksy z tym nazewnictwem? 17:31, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NariuszNariusz

0 0

Osobowość Roku. Hehehe 22:38, 10.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone