Zamknij
REKLAMA

Edmundy 2018 rozdane!

12:00, 06.12.2018 | MiM
REKLAMA
Skomentuj

Bezinteresownie pomagają drugiemu człowiekowi, swoją postawą i pasją motywując innych do działania. Mowa o wolontariuszach, których zaangażowanie co roku dostrzega powiatowy samorząd. W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza po raz kolejny rozdano „Edmundy”

W tym roku Gala Wolontariusz Roku Powiatu Gostyńskiego „Edmundy 2018” odbyła się w Piaskach. W rozstrzygnięciu plebiscytu udział wzięli sami nominowani, parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Nominacje odbywały się w trzech kategoriach: wolontariat grupowy, biznes społecznie odpowiedzialny oraz wolontariat indywidualny.

Jak co roku w konkursie na wolontariusza powiatu gostyńskiego brana była pod uwagę idea pracy na rzecz drugiego człowieka, jego poświęcenie i bezinteresowność. – W drodze na dzisiejsze spotkanie, zerknąłem na ławeczkę z błogosławionym Edmundem Bojanowskim. Pomyślałem, że rodak z naszej małej ojczyzny byłby z Państwa szczególnie dumny. Choć nie ma go pośród nas, to jednak idea pracy na rzecz innych, idea wolontariatu, krzewienia dobra jest dzisiaj aktywnie obecna w przestrzeni powiatu gostyńskiego. Na gali spotkaliśmy się po to, aby Państwu podziękować za pracę, która ma wymiar bezinteresowny, oznacza niejednokrotnie poświęcenie swojego czasu wolnego, nawet kosztem własnej rodziny. Jest to niezwykłe. – mówił Robert Marcinkowski, starosta gostyński.

W pierwszej kategorii - wolontariat grupowy, statuetkę za poświęcenie, zaangażowanie, aktywne słuchanie, dyskrecję, dzielenie się emocjami oraz konsekwentną i wytrwałą pracę na rzecz tych, którzy są w trudnej sytuacji odebrały przedstawicielki Szlachetnej Paczki – Wolontariusze Szlachetnej Paczki bardzo zainspirowali nas jako pracowników administracji, dlatego w tym roku pracownicy Starostwa Powiatowego i Powiatowego Urzędu Pracy postanowili oficjalnie przyłączyć się do tej akcji. Przygotowywanie paczki dla wybranej rodziny zostało już prawie zakończone, jutro idziemy na ostatnie zakupy. – dodał Robert Marcinkowski.

Druga kategoria to biznes społecznie odpowiedzialnego. Jury doceniło w tym roku Piekarnio-Ciastkarnię Grzegorza Jesiaka z Krobi za zaangażowanie i niesienie pomocy, a w szczególności gotowość do współpracy przy wielu ważnych wydarzeniach, które tworzą szczególny charakter powiatu gostyńskiego.

Statuetkę w kategorii wolontariat indywidualny odebrała Aldona Majchrzak z Tęczowej Armii, za ponadprzeciętnie zaangażowana w sprawy społeczne, inicjująca i realizująca wiele przedsięwzięć na rzecz potrzebujących za włączanie innych w dzieło pomocy, upór w dążeniu do celu, a jednocześnie niezwykłą wrażliwość i skromność.

Ponieważ w tym roku nikt nie zgłosił żadnego młodego wolontariusza zasługującego na miano Edmunda 2018, kapituła konkursowa zaproponowała nową kategorię – wydarzenie roku. Pamiątkowe grawertony trafiły do rąk ludzi którzy zdaniem jury pozostawili trwały ślad w przestrzeni społecznej. Są nimi Ewa Kuśnierek i chór „Zaczarowana Melodia” za udział w „Koncercie dla Niepodległej” na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz Fundacja „Przybył z pomocą” za akcję „Misja Kubuś 220 km”.

Galę Wolontariusz Roku Powiatu Gostyńskiego „Edmundy 2018” uświetnił występ Marcina Nowaka i Chuck’a Frazier’a. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek

 

(MiM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

APIAPI

1 0

Smutne to że jury doceniło piekarnio-ciastkarnie. Ale w tym folwarku już tak jest. Od siebie gratuluję Grzegorzowi Jesiakowi zarządzającemu firmą PHU 08:41, 07.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone