Zamknij
REKLAMA

To już ostatnie chwile głosowania...

18:07, 08.10.2018 | J.J
Skomentuj

Już tylko kilka dni dzieli nas od wyłonienia najlepszych wśród najlepszych, czyli Sołtysa i Sołtyski Roku 2018. Czasu pozostało niewiele, dlatego warto się śpieszyć. Z doświadczenia wiemy, że nawet ostatnie minuty mogą mieć decydujący wpływ na ostateczne wyniki. To najlepszy moment, by zmobilizować swoich zwolenników, bo jak pokazuje tabela, każdy ma jeszcze szansę na zwycięstwo.

Tytuł Sołtysa i Sołtyski Roku 2018 to nie tylko poważne wyróżnienie i prestiż, ale też szansa na wartościowe nagrody, których w tym roku jest wyjątkowo dużo. Każda z osób biorących udział plebiscycie ma taką samą szansę na ich zdobycie. Wszyscy bowiem ciężko pracują dla lokalnej społeczności, chociaż nie zawsze są doceniani.

Na ostatniej prostej sprawdzamy, jakie mają szansę Wasi faworyci. Jeśli chcecie im pomóc, a przy okazji docenić wysiłki i pracę, ślijcie SMS-y. Z naszych danych wynika, że gdyby plebiscyt zakończył się dzisiaj ( 8 października godz. 18.00), obie nagrody główne powędrowałyby do gminy Piaski. A jak sytuacja kształtuje się w innych rejonach?

W Poniecu na tytuł Sołtyski Roku 2018 największą ma szansę Łucja Markowska z Łęki Wielkiej, która co roku uzyskuje bardzo dobry wynik. Jest zdecydowanym liderem stawki. Nieco mniej na swoim koncie ma Stanisław Dworzyński sołtys Bączegolasu. Reszta sołtysów jakby nie była obecna w rankingu.

Z kolei sołtys Głuchowa, Zdzisław Figielek otwiera listę wyników w Pogorzeli. To także włodarz, którego wcześniej wysoko oceniało społeczeństwo. Z 6% pakietem głosów ma największe szanse zostać najlepszym sołtysem w gminie, Czy to jednak wystarczy? Druga pozycja w tym zestawieniu należy do Grażyny Naglak z Bułakowa, która przy odpowiedniej mobilizacji swojego elektoratu ma również szansę na tytuł i nagrody rzeczowe.

Wisienką na torcie w plebiscytowych zmaganiach jest w tym roku gmina Piaski, gdzie zaangażowanie mieszkańców jest widoczne od pierwszego dnia. Zenon Słomiński, sołtys Drzęczewa I zgromadził na swoim koncie ponad 20% głosów. Dotąd ani razu nie dał sobie odebrać prowadzenia w rankingu. Tu jednak rywalizacja jest bardzo zacięta. Na drugim miejscu z niewielką stratą do lidera znajduje się Agnieszka Gorwa z Bodzewa z wynikiem 18%. Trzecie miejsce należy do Małgorzaty Szuby, sołtyski Grabonoga, która ma jeszcze realne szanse powalczyć o tytuł, zwłaszcza że w ostatnim tygodniu jej pozycja wzrosła.

W gminie Pępowo mieszkańcy raczej nie zapalili się do pozytywnej oceny swoich włodarzy wsi. Piastujący pierwsze pozycje Stanisław Chudy z Czeluścina, Szymon Jakubowski z Pasierb czy Irena Matyla z Gębic osiągnęli dotąd znikome poparcie i trudno powiedzieć, jak ostatecznie zakończy się ich rywalizacja. Chyba że wszyscy troje czekają na ostatni moment i dopiero teraz rozpoczną swój marsz po zwycięstwo.

W gminie Krobia stawkę najlepszych sołtysów otwiera Renata Nowacka z Wymysłowa, ale tak samo duże szanse na wygraną ma Eugeniusz Jędryczka z Bukownicy i Agnieszka Kowalska z Potarzycy. Będziemy bacznie obserwować to, co się dzieje w Krobi, bo za kilka chwil może się okazać, że nawet zupełnie nowa osoba spoza stawki zdoła odrobić straty i świętować zwycięstwo.

W gminie Gostyń sytuacja również nie wydaje się przesądzona. Niewielkie prowadzenie Pawła Stachowiaka z Goli, który w ostatnim plebiscycie cieszył się dużą popularnością, wcale nie daje mu gwarantowanego zwycięstwa. Po piętach depcze mu Paweł Koncewicz, sołtys Krajewic i Katarzyna Pasieracka, sołtys Osowa. Piłka, a raczej tytuł Sołtysa i Sołtyski 2018 Roku cały czas jest w grze.

Drodzy czytelnicy, to ostatnie dni plebiscytu, który dla wielu stanowić może podsumowanie dotychczasowej pracy włodarzy wsi. Jeśli chcecie okazać im wsparcie, głosujcie, wysyłając SMS-y.

Jak już pisaliśmy, w tym roku Czytelnicy „Gazety Gostyńskiej” i portalu Gostyn24.pl wybierają nie tylko Sołtysa Roku 2018, ale także Sołtyskę Roku 2018. Dla najlepszych przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe. Sołtys i sołtyska, którzy zdobędą największą ilość głosów, otrzymają markowe, 32-calowy TELEWIZORY od naszego partnera głównego - Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu oraz EXPRESY DO KAWY ufundowane przez dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu pana Krzysztofa Adamkiewicza. Dodatkowo każde z nich otrzyma niepowtarzalną statuetkę zaprojektowaną specjalnie na tę okazję przez firmę FEM- wyroby metalowe z Krobi - partnera naszego plebiscytu.

To jednak nie wszystko. W tym roku wspierają nas także samorządowcy, którzy potrafili docenić pracę swoich przedstawicieli w terenie - gmina Gostyń, gmina Borek Wlkp., gmina Krobia, gmina Piaski, gmina Poniec, gmina Borek Wlkp, a także senator Marian Poślednik,  który ufundował nagrody dla najlepszej pary sołtysów z gminy Pępowo. Dzięki wsparciu wójtów, burmistrzów i senatora RP nagrodzeni zostaną także włodarze wiosek w obrębie każdej gminy naszego powiatu. Będą to ROBOTY KUCHENNE oraz pamiątkowe statuetki wykonane przez firmę FEM- wyroby metalowe z Krobi i udział w uroczystej gali podsumowującej.

Plebiscyt „Sołtys i Sołtyska Roku 2018” potrwa do 11 października godz. 23.59. W tym czasie na bieżąco będziemy informować Was o jego wynikach. Po zakończeniu plebiscytu wszystkie głosy zostaną zliczone przez specjalną komisję i opublikowane w portalu Gostyn24.pl oraz w "Gazecie Gostyńskiej". Zwieńczeniem głosowania będzie uroczysta gala, na którą zaprosimy wszystkich laureatów plebiscytu oraz partnerów i sponsorów nagród do restauracji „Cukropol” w Gostyniu, która także wspiera tegoroczny plebiscyt.

Przypominamy też, jak głosować
Podobnie jak w przypadku wcześniejszych plebiscytów głosowanie jest bardzo proste. Wystarczy wysłać SMS na numer 71160 - 1 głos to zaledwie 1,23 zł (z VAT). W treści należy wpisać słowo „soltysi” (bez cudzysłowu i polskich znaków), po kropce dodając numer swojego faworyta, np. soltysi.26. Procentowe wyniki będą na bieżąco publikowane w portalu Gostyn24.pl. Tam też udostępniony jest szczegółowy regulamin plebiscytu, który można przeczytać, klikając - TUTAJ -      

 

 

 

(J.J)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (1)

Dzidziuś Dzidziuś

1 0

Aga Jesteś najlepsza zasługujesz na ten tytuł. 12:33, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone