Zamknij
REKLAMA

Coraz mniej czasu...

17:52, 02.10.2018 | SZSz

Kolejny tydzień plebiscytu za nami i widać, że niektórzy ruszyli do walki o tytuł będący doskonałym zwieńczeniem wytężonej pracy na rzecz lokalnej społeczności. Bycie sołtysem to nie tylko przywilej, ale też wyraz zaufania i wiary w potencjał, możliwości i zdolności do kierowania życiem na wsi.

Praca na rzecz lokalnej społeczności nie należy do łatwych, dlatego tym bardziej warto docenić człowieka, który zadaje sobie trud kreowania i ubogacania wiejskiej rzeczywistości. Plebiscyt organizowany przez portal Gostyn24.pl i „Gazetę Gostyńską” to możliwość wyboru najlepszych włodarzy wiosek w danej gminie, ale także zdecydowania o tym, komu przyznać tytuł „najlepszego z najlepszych” w całym powiecie.

Po mijającym tygodniu widać, że niektórzy liderzy mocno okopali się na swoich pozycjach. Zenon Słomiński, sołtys Drzęczewa I oraz Agnieszka Gorwa, sołtyska Bodzewa są dziś pretendentami do najważniejszego trofeum. Gdybyśmy mieli zakończyć plebiscyt teraz, oni zostaliby „Sołtysem i Sołtyską 2018 Roku”. Jednak rywalizacja trwa i do 11 października i jak nauczyło nas doświadczenie, wszystko się jeszcze może wydarzyć. Trzeci w rankingu jest Kazimierz Tomaszewski z Bodzewka, któremu do fotela lidera brakuje niewiele.

W Poniecu największym uznaniem cieszy się  jak dotąd sołtyska Łęki Wielkiej Łucja Markowska, wyprzedzając rywali o ponad 6%. Największą szansę na dogonienie, a nawet uzyskanie lepszego wyniku w ma w tej gminie Stanisław Dworzyński z Bączegolasu. Musi jednak przekonać swoich zwolenników do oddawania głosów.

Gmina Pogorzela też ma zdecydowanego faworyta. Jest nim Zdzisława Figielka z Głuchowa, notując na swoim koncie niemal 9% głosów. To dużo, ale nie na tyle, by inni kandydaci nie mogli go dogonić. Wszystko w rękach czytelników portalu Gostyn24.pl i "Gazety Gostyńskiej", którzy nie raz pokazali, że potrafią się zmobilizować i całkowicie odwrócić sytuację do góry nogami.

Zmiana na fotelu lidera nastąpiła za to w Pępowie, gdzie na prowadzenie wysunął się Szymon Jakubowski, sołtys wsi Pasierby. Przeskoczył sołtyskę Gębic Irenę Matyla i wydaje się, że przystąpił do marszu po zwycięstwo. Czy mu się uda? Okaże się już niedługo. Podobną sytuację mamy w gminie Krobia, gdzie prowadzi Renata Nowacka z Wymysłowa, ale po piętach depcze jej inna pani sołtys Agnieszka Kowalska z Potarzycy. W takich okolicznościach najtrudniej przewidzieć ostateczny wynik, bo każdy ma  szansę na wygraną.

Z kolei w gminie Gostyń zmobilizowali się zwolennicy Pawła Stachowiaka, sołtysa Goli, który zostawił nieco w tyle Katarzynę Pasieracką z Osowa. Różnica jest jednak niewielka i każdy głos będzie miał tu ogromne znaczenie. W Borku o tytuł najlepszego włodarza wsi walczą Leszek Chałupniczak z Bruczkowa i Marian Zieliński z Grodnicy. Któremu z nich przypadnie palma pierwszeństwa? Zobaczymy.

Październik to miesiąc wyborczy. Wielu włodarzy wsi znajduje się na listach wyborczych. Wygrana w plebiscycie to nie tylko zaszczytny tytuł  ale też świadectwo dobrze wykonywanej pracy i poparcia, jakim sołtysi cieszą się w danej gminie. Dlatego warto zabiegać o głosy nie tylko te przy urnie.

Jak już pisaliśmy, w tym roku Czytelnicy „Gazety Gostyńskiej” i portalu Gostyn24.pl wybierają nie tylko Sołtysa Roku 2018, ale także Sołtyskę Roku 2018. - W ten sposób chcemy szczególnie docenić pracę kobiet i zachęcić je do jeszcze większej aktywności - mówi Jarosław Jędrkowiak, wydawca i redaktor naczelny.

Jak zawsze dla najlepszych przygotowano atrakcyjne nagrody. Sołtys i sołtyska, którzy zdobędą największą ilość głosów, otrzymają każdy - markowy, 32-calowy TELEWIZOR od naszego partnera głównego - Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu oraz wartościowe nagrody ufundowane przez dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu pana Krzysztofa Adamkiewicza. Dodatkowo każde z nich otrzyma niepowtarzalną statuetkę zaprojektowaną specjalnie na tę okazję przez firmę FEM- wyroby metalowe z Krobi - partnera naszego plebiscytu.

To jednak nie wszystko. W tym roku wspierają nas także samorządowcy, którzy potrafili docenić pracę swoich przedstawicieli w terenie - gmina Gostyń, gmina Borek Wlkp., gmina Krobia, gmina Piaski, gmina Poniec, a także senator Marian Poślednik, który ufundował nagrody dla najlepszej pary sołtysów z gminy Pępowo. Dzięki wsparciu wójtów, burmistrzów i senatora RP nagrodzeni zostaną także włodarze wiosek w obrębie każdej gminy naszego powiatu. Będą to nagrody w postaci sprzętu AGD oraz pamiątkowe statuetki wykonane przez firmę FEM- wyroby metalowe z Krobi i udział w uroczystej gali podsumowującej.

Plebiscyt „Sołtys i Sołtyska Roku 2018” potrwa do 11 października godz. 23.59. W tym czasie na bieżąco będziemy informować Was o jego wynikach. Po zakończeniu plebiscytu wszystkie głosy zostaną zliczone przez specjalną komisję i opublikowane w portalu Gostyn24.pl oraz w "Gazecie Gostyńskiej". Zwieńczeniem głosowania będzie uroczysta gala, na którą zaprosimy wszystkich laureatów plebiscytu oraz partnerów i sponsorów nagród do restauracji „Cukropol” w Gostyniu, która także wspiera tegoroczny plebiscyt.

Przypominamy też, jak głosować
Podobnie jak w przypadku wcześniejszych plebiscytów głosowanie jest bardzo proste. Wystarczy wysłać SMS na numer 71160 - 1 głos to zaledwie 1,23 zł (z VAT). W treści należy wpisać słowo „soltysi” (bez cudzysłowu i polskich znaków), po kropce dodając numer swojego faworyta, np. soltysi.26. Procentowe wyniki będą na bieżąco publikowane w portalu Gostyn24.pl. Tam też udostępniony jest szczegółowy regulamin plebiscytu, który można przeczytać, klikając - TUTAJ -      

 

 

(SZSz)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone