Zamknij
REKLAMA

Chcą jak najszybciej załatać drogę. Wcześniej im się nie spieszyło

09:47, 15.05.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Będzie łatanie drogi w Chwałkowie jeszcze przed rozpoczęciem jej remontu. Powiat zlecił usługę, ale dotyczyć będzie ona jedynie odcinka, który nie jest planowany do modernizacji w tym roku. Główny remont półkilometrowego pasa jezdni ma rozpocząć się latem.

Postulat załatania dziur na drodze powiatowej w Chwałkowie przedstawił niedawno krobski radny i sołtys Chwałkowa Jan Mikołajczak. Na sesji samorządu krobskiego domagał się od powiatu, by poprawił stan nawierzchni, na której wprowadził ograniczenie prędkości wynikające z fatalnego stanu drogi. Teraz można poruszać się nią na feralnym odcinku zaledwie trzydziestką. Władze Krobi wahały się, czy przekazywać interpelację radnego powiatowi, bo część drogi w Chwałkowie ma być w ciągu najbliższych miesięcy kompleksowo remontowana na koszt gminy i powiatu. Część, bo na cały odcinek nie wystarczyło pieniędzy. Postulat radnego jednak chyba podziałał, bo powiat zleca właśnie łatanie kilkusetmetrowego odcinka w Chwałkowie. - W najbliższym czasie powinien rozpocząć się remont cząstkowy na odcinku, który nie jest przeznaczony do kompleksowej modernizacji. Prawdopodobnie remont będzie przeprowadzony jeszcze w maju – poinformowała Joanna Jakubiak ze Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Sama kwestia rozpoczęcia głównej inwestycji, czyli kompleksowego remontu pierwszego odcinka drogi jest wciąż na etapie konsultacji. - Zależy nam na tym, aby te prace rozpoczęły się jak najszybciej. Należy jednak pamiętać o tym, że termin ich zakończenia został wyznaczony zgodnie z umową na 31 sierpnia – dodaje Jakubiak.

Tego lata modernizacji poddany zostanie 500 -metrowy odcinek drogi w Chwałkowie od skrzyżowania z drogą powiatową Krobia – Chwałkowo. Umowa obejmuje roboty brukarskie związane z przełożeniem krawężników i chodnika, uzupełnienie wpustów ulicznych, remont przepustu drogowego, roboty bitumiczne obejmujące wyrównanie profilu i położenie warstwy ścieralnej.

(m)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (2)

MieszkaniecMieszkaniec

2 0

Droga Smogorzewo - Talary to wstyd dla powiatu gostyńskiego. Dziesiątki kierowców szukających pomocy po nocy bo rozwalili sobie więcej niż jedno koło. Żenada. Może Starosta dojrzy problem. Dodam, że tą drogą jeździ mnóstwo osób których nawigacja prowadzi z Poznania do Wrocławia i odwrotnie. Dojdzie do tragedii i nie będzie Pana do winy 17:10, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sulkowicesulkowice

2 0

Droga do Sułkowic od Krobi w tragicznym stanie. Najlepiej było postawić znak, zamiast coś zrobić z wielkimi dziurami. 17:33, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone