Zamknij
REKLAMA

Prace skończone. Termin został wydłużony za zgodą powiatu

10:15, 13.09.2017 | (m)
REKLAMA
Skomentuj

Zakończył się trwający przez trzy miesiące remont kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Dzięczynie. Termin został wydłużony za zgodą powiatu o ponad tydzień. Inwestycja wymaga jeszcze drobnych poprawek związanych z przepustami przydrożnymi, ale trasa jest już oddana do ruchu.

Prace w Dzięczynie trwają od końca maja. Na zlecenie powiatu firma Drogi i Ulice z Leszna modernizowała tam kilometrowy odcinek drogi od strony Karca. Poza jej poszerzeniem powstały też nowy chodnik i ścieżka rowerowa. Remont pierwszego etapu miał pierwotnie zostać sfinalizowany z końcem sierpnia. Wykonawca jednak zwrócił się do powiatu z wnioskiem o wydłużenie terminu realizacji. Jako powód podano konieczność wykonania robót dodatkowych, nieujętych w projekcie budowlanym, ale koniecznych do prawidłowego wykonania zamówienia. - Droga jest już całkowicie przejezdna i gotowa. W ramach prac dodatkowych, już poza drogą, są jeszcze realizowane pewne rzeczy związane z przepustami przy zjazdach. Brakowało w niektórych miejscach rur przepustowych, które mają być uzupełniane lub wymieniane - mówi Wiesław Furmaniak z Dróg i Ulic.

Powiat planuje kolejny etapy modernizacji na przyszły rok. Odcinek w samej Dzięczynie będzie jednak wymagał wykupu gruntów od właścicieli działek. Będą niezbędne do wybudowania następnego odcinka ścieżki rowerowej. Inwestycja jest uzależniona od powodzenia wniosku o dofinansowanie, o które zamierza starać się inwestor.

((m))
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018